به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی یوسفی‌جمارانی در نخستین مجمع منطقه‌ای روابط عمومی‌های شرق استان تهران اظهار کرد: روابط عمومی‌ پدیده‌ای جدید است که موضوع آن ناشی از تفکر، نگرشی جدید و پاسخگو بودن مجموعه بوده که با واژه دموکراسی قرین است.

وی افزود: حکومت‌های استبدادی، نیازی به پاسخگویی و توضیح عملکرد به جامعه و محیط پیرامون خود نمی‌بینند، اما در دوره جدید و عصر کنونی، سازمان‌ها خود را مکلف به پاسخ‌گویی به جامعه می‌دانند که این ناشی از باور مردم‌سالاری است.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: ما موظف به پاسخگویی به جامعه هستیم و مردم حق دارند که از اتفاقات و تصمیمات مربوط به خود مطلع شوند و واژه دولت پاسخگو، مسئول این تفکر است.

جمارانی عنوان کرد: جنس روابط عمومی از دموکراسی و باور مردم‌سالاری است و در متون و رفتار پیشوایان دینی نیز این عملکرد را در آنها می‌بینیم.

وی تصریح کرد: پیش از این در خصوص ارتباط دولت و مردم، نقادان و تحلیل‌گران یکی از نقاط ضعف را در عدم اطلاع‌رسانی می‌دانستند، اما این نقیصه به مرور روند مثبتی در پیش گرفته است.

فرماندار فیروزکوه گفت: وقتی دولت در تعامل با جامعه و تحلیل‌گران قرار گرفته و خود را با معیار نقد می‌سنجد، ایرادات خود را از منظر جامعه بهتر دیده و می‌تواند در مسیر اصلاح خود قدم بردارد، این نشان‌دهنده پویایی یک مجموعه است که از این منظر باید به دولت ببالیم.

جمارانی عنوان کرد: ما در بحث موضوعات مشترک منطقه‌ای، در مباحث مختلفی هم‌راستا هستیم که این موضوعات از یک جنس هستند.

وی تصریح کرد: در سند توسعه استان تهران به ویژه شرق استان، توجه به بحث ابعاد توسعه به ویژه در زمینه گردشگری با رویگرد بوم‌گری، طبیعت‌گردی، کشاورزی، باغداری، دامپروری، زنبورداری و توجه به صنعت پاک، از جمله موارد مشترک بین شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و پردیس است.

فرماندار فیروزکوه عنوان کرد: ما نمی‌توانیم این موضوعات را به صورت جداگانه و با نسخه‌های متفاوت مدیریت کنیم و به تبع آن، انتظار ما در حوزه روابط عمومی‌ها نیز این است که مشکلات شرق استان تهران در یک راستا قرار گرفته و بتوانیم با هم‌فکری، به هم‌افزایی برسیم.

جمارانی خاطرنشان کرد: مسأله‌ای که حداقل در حوزه گردشگری ما را با یکدیگر مرتبط می‌سازد، جاده مواصلاتی بوده که مسیر تردد ۱۰ هزار خودرو در سال است و شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه را با یکدیگر مرتبط می‌کند.

وی اضافه کرد: از این رو، ما چاره‌ای نداریم به جز این که به صورت منطقه‌ای عمل کرده و به راهکارهای واحد و مشترکی برسیم.

انتهای پیام/س