به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیدسعید آسیایی‌صحنه عصر امروز در نخستین نشست شورای بهداشت شهرستان دماوند در سالن همایش‌های فرمانداری دماوند اظهار کرد: مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان را بدون همکاری دیگر دستگاه‌ها نمی‌توان برطرف کرد.

وی افزود: در هیچ جای جهان، سیستم بهداشت و درمان به تنهایی نمی‌تواند کاری کند و اهمیت این موضوع باعث شده که این شورا تشکیل شود تا مسائل و مشکلات دماوند به صورت سازمان یافته‌تر مطرح و بررسی شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با اشاره به اینکه بخش بهداشت و محیط که مربوط به سلامت آب و غذا و محیط، اهمیت بسیاری دارد، گفت: در حوزه بهداشت حرفه‌ای نیز باید به کارخانه‌ها کمک شود تا بتوانم به نحو مطلوب بهداشت و درمان را آنها برای سلامت مردم تأمین کنیم.

وی تصریح کرد: بیماری‌ها در دو بخش واگیر و غیرواگیر تقسیم می‌شوند که بخش واگیر عفونت‌ها هستند که مشغول رصد کردن آنها هستیم و غیرواگیر شامل ناراحتی‌‌های قلبی و سرطان می‌شود که برای این موارد نیز برنامه درازمدت داریم.

آسیایی‌صحنه در پایان متذکر شد: بحث بهداشت و روان هم از مهم‌ترین مسائل است که باید در نظر گرفته شود تا شهرستان دماوند در این حوزه نیز مشکل خاصی نداشته باشد.

منبع: فارس