به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسن ابراهیمی‌بسابی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص ناهنجاری‌های چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: سنت چهارشنبه آخر سال برخلاف رسالتی که در گذشته، متأسفانه در سال‌های اخیر روند خود را از دست داده است.

وی افزود: در چهارشنبه‌سوری بسیاری از افراد دست به اقداماتی می‌زنند که شادی این شب را به اندوه تبدیل می‌کنند که به همین جهت در چند روز گذشته دستورات لازم قضایی برای برخورد با هنجارشکنان چهارشنبه آخر سال به ضابطان قضایی، امنیتی و انتظامی داده شده تا آسایش مردم خدشه‌دار نشود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند تصریح کرد: در صورت وجود تخلفی در خصوص چهارشنبه آخر به شدت با افراد متخلف برخورد می‌شود و تا پایان نوروز بازداشت خواهند بود.

*دستگیری سارقان منازل در دماوند/ کسب مقام نخست دماوند در حراست اراضی ملی

ابراهیمی‌بسابی در ادامه با بیان اینکه برای ایام نوروز و تأمین امنیت اماکن و منازل مردم اقدامات لازم اتخاذ شده است، بیان کرد: در روزهای گذشته سارقانی که اقدام به سرقت از منازل مردم می‌کردند، دستگیر شدند و به دنبال مرتبطان آنها هستیم که روانه زندان کنیم؛ لازم است که مردم نیز اقدامات ایمنی برای منازل و اماکن خود را رعایت کنند و با ما همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حوزه قضایی دماوند سراسر طبیعت و محل تفریح است، گفت: در این خصوص، انتظار داریم که مردم در منطقه دماوند به عنوان نقش تنفسی پایتخت، طبیعت این منطقه را حفظ کنند؛ دماوند در یک سال گذشته، مقام نخست حفظ و حراست از اراضی ملی و جلوگیری از تغییر کاربری‌ها را در استان تهران به دست آورد.

*آزادسازی ۱۱۵۳ هکتار از اراضی ملی در دماوند/ تخریب ۶۲۰ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند تصریح کرد: در حوزه اراضی منابع طبیعی، یک‌هزار و ۱۵۳ هکتار و در حوزه مسکن و شهرسازی ۶۵۰ هکتار از اراضی دولتی که به طور قانونی تصرف شده بود، رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد؛ ارزش ریالی این اراضی به طور متوسط یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

ابراهیمی‌بسابی بیان کرد: در خصوص تغییر کاربری‌های اراضی، ۶۲۰ مورد شامل ۷۰۶ هکتار از اراضی کشاورزی تخریب صورت گرفت و این اراضی به حالت سابق خود برگشت؛ شهرستان دماوند همواره مورد حمله افراد سودجو است.

وی ادامه داد: در حوزه حریم رودخانه‌ها، ۳۳ هکتار از حریم رودخانه‌ها که تصرف شده بود، آزادسازی شد؛ بعضی از رودخانه‌ها محل تأمین شرب هستند که مسائل بهداشتی این موضوع را تهدید می‌کرد؛ برآورد می‌شود که سه هزار حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان دماوند وجود دارد.

*برخورد جدی با مدیران متخلف در دماوند/ دماوندی‌ها لایق مدیران خدمت‌گزار صادق هستند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای انسداد چاه‌های غیرمجاز در شهرستان دماوند صورت گرفته و تعدادی از چاه‌ها مسدود شده و مابقی آن نیز در دستور کار قرار دارد که اگر روند چاه‌های غیرمجاز در منطقه ادامه داشته باشد، مردم با بحران آب مواجه می‌شوند و بر همین اساس، به طور جدی با این معضل برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

ابراهیمی‌بسابی با اشاره به برخورد با مسؤولان و مدیران متخلف در شهرستان دماوند افزود: در یک سال گذشته با برخی از مسؤولان هنجارشکن یا مقدمه‌ساز تصرف اراضی ملی در شهرستان دماوند برخورد قانونی صورت گرفت؛ مردم شهرستان دماوند لیاقت دارند که همه مسؤولان خدمت‌گزار صادق آنها باشند.

وی تأکید کرد: در سال آینده با مسؤولانی که بخواهند قانون‌شکنی کنند، برخورد جدی می‌شود؛ دادستانی بیش از ۴۰۰ شرح وظایف نسبت به مسؤولان دارد که یکی از این اقدام پیشگیری از وقوع جرم است

*شناسایی ۷۶۰ انشعاب غیرمجاز در دماوند/ جزئیات تعرض به ساختمان قدیمی یکی از خبرگزاری‌ها

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با بیان اینکه ۷۶۰ انشعاب غیرمجاز در این شهرستان شناسایی و قطع شده است، افزود: نقش رسانه‌ها در آگاه‌سازی مردم نسبت به تخلفات بسیار مؤثر بوده است و دستگاه قضایی از رسانه‌هایی که اقدامات پیشگیرانه داشته‌‌اند، حمایت می‌کند.

ابراهیمی‌بسابی گفت: برای تأمین امنیت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی در ایام نوروز، دستورات لازم صادر شده است و در ایام نوروز بیدارتر و انجام وظیفه‌تر از سایر ایام آماده برخورد با افراد سودجو هستیم.

وی در خصوص تعرض افراد ناشناس به ساختمان قدیمی یکی از خبرگزاری‌ها در دماوند تصریح کرد: این موضوع در دستور بررسی است و وابستگی این افراد با عوامل خارجی هنوز محرز نشده است.

انتهای پیام/س