به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، صبح امروز با حضور  پلیس راه، اورژانس، جمعیت هلال احمر،  راهداری، آتش نشانی و ‌.‌.. رزمایش ترافیکی طرح زمستانی سال ۹۶ آغاز شد؛ این طرح از امروز با مشارکت تمام دستگاه ها آغاز شده است و تا ۲۰ اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

روسای پلیس راه، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اورژانس، راهداری و حمل نقل گزارش های خود را در افتتاحیه طرح زمستانی امسال ارائه کردند و تمامی روسا از مردم خواستند وسایل و تجهیزات زمستانی را جهت پیشگیری داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس در اجرای این طرح از تمامی توان و تجهیزات خود استفاده خواهد کرد، گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز و انجام تخلفات پرخطر رانندگی از جمله خط قرمزهای پلیس در اجرای این طرح است که ارتکاب آن از سوی رانندگان منجر به توقیف خودرو و جریمه خواهد شد.

سردار مهری بر ضرورت استفاده از تجهیزات زمستانی برای خودروها تاکید کرد وافزود: علاوه بر اینکه تمامی خودروها باید سیستم گرمایشی مناسب داشته باشند، باید در مسیرهای برف‌گیر حتما از زنجیر چرخ استفاده کرده و در غیر این صورت از ادامه سفرشان توسط پلیس جلوگیری خواهد شد.

به گزارش عصر شرق؛ مرکز اطلاع‌رسانی راه‌های کشور در ایام برگزاری طرح زمستانه همچون دیگر ایام سال با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ وضعیت راه‌ها را به رانندگان اعلام کرده و نسبت به امدادرسانی به حوادث احتمالی نیز اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/س