به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسؤولان در سالن اجتماعات فرمانداری دماوند برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار دماوند در این نشست ضمن اعلام خبر اختصاص رتبه برتر استان تهران توسط شهرستان دماوند در ثبت، پیگیری و اهدای تسهیلات در سامانه کارا اظهار داشت: برای امسال سهمیه‌ای که به شهرستان دماوند اختصاص داشت، ۱۳۲ طرح بود که شهرستان تاکنون توانسته ۱۴۵ طرح را در این سامانه ثبت کند.

فاطمه فرزام افزود: از تعداد ۱۴۵ طرح ثبت‌شده در سامانه، تعداد ۱۰۸ طرح به بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات معرفی‌شده که مبلغ ریالی آن ۲۷۹میلیارد ریال است.

وی با اشاره به طرح‌هایی که توانسته‌اند از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کنند، تصریح کرد: از تعداد ۱۰۸ طرح معرفی‌شده به بانک‌ها تعداد ۷۲ طرح اعتباری بالغ‌بر ۸۴ میلیارد ریال از بانک‌های عامل دریافت کرده‌اند و در تلاش هستیم همه طرح‌ها بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

در این نشست اداراتی که برای آنها در سامانه کارا تعهد ایجاد شده بود، گزارشی از روند شناسایی و ثبت‌نام متقاضیان در سامانه کارا را ارائه کردند.

انتهای پیام/س