به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز به مناسبت روز جهانی معلولان به همراه معاون برنامه‌ریزی خود و رئیس و مسؤولان اداره بهزیستی شهرستان دماوند با یک معلول ضایعه نخاعی دماوندی دیدار کرد.

در این دیدار، مسؤولان شهرستان دماوند به مشکلات این معلول ضایعه نخاعی و خانواده آن رسیدگی کردند و تصمیم‌هایی در این خصوص اتخاذ شد.

فرماندار شهرستان دماوند در این دیدار با بیان اینکه اشتغال معلولان باید در اولویت قرار گیرد، از تلاش برای راه‌اندازی کارگاه تولیدی برای معلولان تا دهه مبارک فجر سال جاری در این شهرستان خبر داد.

صفری با اشاره به اینکه باید زمینه‌ای برای استفاده از قابلیت‌های معلولان فراهم شود، گفت: باید یک دستگاه ون برای تردد معلولان تهیه و بخشی از مشکلات آنها برطرف شود.

وی در ادامه با تأکید بر مناسب‌سازی معابر عمومی برای تردد معلولان و جانبازان در شهرستان دماوند تصریح کرد: باید نشست بررسی مناسب‌سازی معلولان در فرمانداری برگزار شود و وضع موجود مورد رسیدگی قرار گیرد.

با توجه به گزارش معاون توانبخشی اداره بهزیستی شهرستان دماوند، یک‌هزار و ۵۰۰ معلول زیرپوشش این اداره هستند که ۴۰۰ نفر از آنها در مراکز توانبخشی شهرستان دماوند نگهداری می‌شوند.

انتهای پیام/