به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در نشست هم‌اندیشی با کاندیداهای انتخابات مجلس حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در سالن جلسات فرمانداری دماوند اظهار کرد: هنر بزرگ انقلاب اسلامی این است که مردم را در صحنه نگه دارد.

وی افزود: انتخابات یکی از مظاهر حضور مردم در صحنه نظام و انقلاب است و کسی که در انتخابات شرکت می‌کند، به جمهوری اسلامی، قانون اساسی و شورای نگهبان رأی می‌دهد.

امام جمعه دماوند ادامه داد: ما باید به قواعد و قوانین کشور احترام بگذاریم و چاره‌ای جز تبعیت از قانون نداریم؛ انتخابات حق و تکلیف است و هدف از حضور حداکثری مردم و تشکیل مجلس، قانون است.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند که مردم را دلسرد کند، ما باید بدانیم که دین از سیاست جدا نیست و برای ورود به عرصه سیاسی باید دین‌مدارانه حرکت کنیم و رعایت مسائل شرعی باید نصب‌العین ما باشد.

وی با مذموم شمردن بدگویی یک کاندیدا نسبت به سایر کاندیداها گفت: بداخلاقی‌هایی که گاهی در مناظرات رخ می‌دهد، باعث می‌شود که دشمن خرسند شود؛ ما باید برای ایجاد نقاط مثبت در جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: در نظرگیری منافع و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران مهم است، در این راستا باید راه‌های تخلف برای به دست آوردن رأی را مسدود کنیم که البته مسؤولان در این خصوص تمهیداتی می‌اندیشند.

فتاح‌دماوندی اظهار داشت: انتخابات مسابقه خدمت است و مردم همه دنبال افراد راستگو هستند، پس کاندیداها باید در تبلیغات صداقت داشته باشند؛ علاوه بر این باید با توجه به شرایط موجود از اسراف در انتخابات پرهیز کنیم، اکنون سطح آگاهی مردم بالا رفته و کاندیدا باید توانایی‌ها و برنامه‌های خود را با مطالعه ارائه کرده و وعده‌های عجیب و غریب ندهند.

وی خاطرنشان کرد: در میدان انجام تکلیف بازنده‌ای وجود ندارد، وظیفه ما داغ کردن تنور انتخابات جمهوری اسلامی است، البته افراد منتخب نیز باید در روز قیامت پاسخگو باشند.

امام جمعه دماوند گفت: از جمله اموری که کاندیدا باید آن را مد نظر قرار دهند می‌توان به  جلوگیری از تخریب سایر کاندیدا، عدم ارائه آمارهای سست و وعده‌های عجیب و غریب، خدشه‌دار نکردن وحدت ملی و نادیده نگرفتن زحمات نمایندگان قبلی است.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: ما در فرآیند انتخابات از فرد خاصی طرفداری نمی‌کنیم و با توجه به ملاک‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در انتخابات شرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/