به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مسعود مسلمی‌فر در گفت‌وگویی با اشاره به افتتاح بخش اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: این بیمارستان پیش از این ساخته شده و بخشی از ساختمان‌های آن فرسوده‌ بود، از این رو بازسازی اساسی آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: اورژانس این بیمارستان باید به صورت سیستماتیک و استاندارد طراحی می‌شد و به این جهت، باید فضاهایی به آن افزوده و فضاهای موجود را تقویت می‌کردیم که خیران و دولت در این راستا کمک کردند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند ادامه داد: در نخستین قدم مقرر بود که اورژانس به صورت مختصر ساماندهی شده و در گام‌های بعدی به صورت اساسی به آن پرداخته شود، اما در نهایت مورد بازسازی گسترده قرار گرفت.

مسلمی‌فر اضافه کرد: ما در این راستا با موانع جدی و افزایش بخشی از هزینه‌ها روبه‌رو شدیم که موجب شد تا روند بازسازی به طول انجامیده و از اردیبهشت‌ماه سال گذشته، این پروژه متوقف شود.

وی بیان کرد: موارد فوق موجب شد تا فضاسازی با تغییراتی مواجه شده و در نهایت مقرر گردید که هزینه‌های پیشین توسط خیران و هزینه بخش اورژانس توسط دانشگاه شهید بهشتی تأمین شود.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بخش اورژانس با مساحتی بالغ بر یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیرساخت‌هایی مانند موتورخانه، هوا رسان و مواردی از این دست ایجاد شد.

مسلمی‌فر خاطرنشان کرد: البته بخش‌هایی مانند رادیولوژی، اورژانس بستری، لابی، داروخانه و غیره نیز به صورت موقت در این مجموعه گنجانده شد تا در ادامه روند بازسازی، با ادامه روند درمانگاه و آزمایشگاه، در دومین فاز مورد توجه قرار گیرد.

*ارائه خدمات همزمان به ۱۵ بیمار اورژانسی در بیمارستان حضرت فاطمه (س)

وی تأکید کرد: اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) با دارا بودن ۱۳ تخت بستری، دو تخت ایزوله و دو تخت سی‌پی‌آر می‌تواند همزمان به ۱۵ بیمار ارائه خدمت کند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان گفت: با توجه به شرایط موجود، تعدادی از پزشکان ما به صورت مشترک در بیمارستان‌های سوم شعبان و حضرت فاطمه (س) خدمت‌رسانی می‌کنند.

مسلمی‌فر اظهار داشت: با توجه به تدابیر وزارت بهداشت و درمان در خصوص جنگ اقتصادی حاضر، یکی از وظایف ما، حفظ و استفاده از داشته‌ها است؛ در این راستا شبکه‌ای طراحی شده که بیمارستان‌های بزرگ‌تر در هر منطقه، اطراف خود را به صورت درمانگاه‌ و مراکز اورژانس تحت‌پوشش قرار داده و از آن‌ها حمایت کنند، ما نیز بر این اساس شرایط را به گونه‌ای طراحی می‌کنیم که بار اضافی بر دوش دولت نداشته باشیم.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند افزود: با توجه به طرح تحول سلامت، کاهش نقدینگی بیمارستان و تأخیر در پرداخت بیمه‌ها، با مشکلاتی مواجه هستیم، اما پرسنل و پزشکان ما با وجود عدم پرداخت ۱۳ ماهه کارانه، به جهت روحیه ملی و ایثارگرانه با ما همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/س