به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی اظهار داشت: یکی از جلوه‌های ایمان، تقوا، خداوند پرستی و اطاعت از فرامین الهی، برگزاری راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی است که در کشور ما و بین شیعیان جهان به فرهنگ تبدیل شده است.

وی افزود: حضور در راهپیمایی اربعین و زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) جلوه شعار عاشورایی ماست؛ «انی سلمن لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم» زائران حسینی با حضور در کربلا دوستی خود را با اهل‌بیت پیامبر ابراز  و دوستی با دوستان امام حسین (ع) را ثابت می‌کنند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: از هر رنگ و نژاد و زبان دوست‌داران امام حسین (ع) همه یکدل، هم‌زبان و همراه شده و همه «لبیک یا حسین» می‌گویند؛ راهپیمایی اربعین قدرت‌نمایی تمام عیار محبان اهل‌بیت (ع) برابر یزیدیان زمان است.

فتاح دماوندی گفت: میلیون‌ها نفر حداقل از ۶۰ کشور جهان در این راهپیمایی حضور داشتند؛ هیچ جای جهان چنین جنبش دینی و سیاسی در قالب حماسی وجود ندارد و حرکت اربعین مقدمه‌ساز قیام مهدوی است؛ تمدنی که اربعین به ما می‌آموزد مبتنی بر عدل، ایثار و همدردی و البته ستیز با کفر، شرک و ظلم است.

وی با اشاره به رسانه‌های غربی افزود: آنان از پوشش این حماسه بزرگ انسانی و انسان‌ساز و این نهضت تمدن‌ساز خودداری کردند؛ سؤال اینجاست که چرا رسانه‌های غربی نادرترین رویداد خبری جهان و بزرگ‌ترین حماسه قرن را منعکس نکردند و جواب این است که آنها به دنبال ترویج اخبار و اطلاعاتی هستند که به منافع و مطامع آن‌ها کمک کند؛ دشمنان به خوبی می‌دانند که ترویج فرهنگ اربعین تیشه به ریشه آنها خواهد زد.

امام جمعه دماوند بیان کرد: خانه‌های ظلم آنان خراب خواهد شد که اگر مردم جهان بفهمند که تنها راه نجات آنها از حکومت‌های استعمارگر و ظالم مبارزه و استقامت و بیعت نکردن با آنهاست و اگر این درس عملی را از حضرت سیدالشهدا بیاموزند، آن‌گاه قیامت‌های عدالت طلبانه و آزادی‌خواهانه فراوان خواهد شد و پایه‌های حکومت یزیدیان زمان به لرزه خواهد افتاد؛ بنابراین دشمنان از انعکاس اخبار راهپیمایی هراس دارند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: باید این حرکت مردمی، خودجوش، بی‌سابقه و بی‌نظیر را قدر بدانیم و در گسترش آن تلاش کنیم؛ اربعین غنیمت و گنج بزرگ مسلمانان و حرکت تمدن‌ساز اربعین بیمه‌کننده همه جوامع اسلامی است.

وی افزود: اربعین نماد وحدت مسلمانان شده است؛ حرکتی همراه با شور و شعور، شوری که در دل‌ها می‌افکند و شعوری که جان‌ها را آماده قیام آخر الزمانی مهدی (عج) می‌کند؛ ما از همه کسانی که در برگزاری این زیارت تلاش کردند، قدردانی می‌کنیم و از شهرستان دماوند هم صدها نفر به خیل این زائران پیوستند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه موکب امام حسن مجتبی (ع) در کربلا پذیرای زوار دماوند، ایرانی و عراقی بود، گفت: از همه کسانی که به این موکب کمک کردند، قدردانی می‌کنم و بنده از نزدیک شاهد تلاش‌های خالصانه این عزیزان بودم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س