به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر به حق روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام گرفت.

وی افزود: پس از ۵۷۸ روز اسارت و در جریان عملیات بیت‌المقدس خرمشهر در سوم خردادماه آزاد شد و فراموش نکنیم که صدام می‌خواست چند روزه تهران را فتح کند؛ ۴۴ کشور از صدام حمایت می‌کردند، اما با رهبری امام راحل و با فداکاری ایثارگران و جانفشانی شهدا پیروزی‌های پی در پی نصیب ما شد؛ پیروزی‌های ما نتیجه مقاومت و ایثار بوده و خواهد بود.

*جوانان مجاهد و شهادت‌طلب منادیان مقاومت و ایثار هستند

امام جمعه دماوند گفت: امام راحل فرمودند «باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چراکه بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست»؛ باید هسته‌های مقاومت را در تمام جهان به وجود آورد و مقابل شرق و غرب ایستاد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: رزمندگان در جنگ تحمیلی نشان دادند که با مدیریت صحیح و خوب می‌توان اسلام را فاتح جهان کرد و باید دانست که هنوز کار به پایان نرسیده و انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاری است.

وی، عمق راهبردی جمهوری اسلامی را جهان اسلام و ملت‌های مسلمان دانست و بیان کرد: امروز جوانان مجاهد و شهادت‌طلب عراقی، لبنانی، سوری، پاکستانی، افغانستانی، یمنی و …. منادیان مقاومت و ایثار هستند.

*تفکر بسیجی و مقاومت طومار و تروریسم را در هم خواهد پیچید

امام جمعه دماوند افزود: فرهنگ، تفکر بسیجی و مقاومت طومار تکفیر و تروریسم را در هم خواهد پیچید؛ گفتمان انقلاب اسلامی، افسانه شکست‌ناپذیری رژیم اشغالگر قدس را بر باد داد و اما در عرصه داخلی، گسترش نفوذ منطقه‌ای ایران مرهون انسجام و وحدت ملی است.

فتاح‌دماوندی گفت: رمز بقای انقلاب اسلامی انگیزه الهی و انسجام ملی است و دشمن از جنگ نظامیان مأیوس شده و به جنگ اقتصادی روی آورده است و باید مقابل آرایش جنگی دشمن، هسته‌های مقاومت را فعال و تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: مقاومت فرهنگی باید مقابل شبیخون فرهنگی و مقاومت اقتصادی در جنگ اقتصادی باشد؛ وحدت قوای سه‌گانه در جنگ اقتصادی برای رفع مشکلات اقتصادی خواسته مردم و رهبری است.

*مجلس با تصویب قوانین بازدارنده باید مانع افزایش قیمت‌ها شود

امام جمعه دماوند بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار مسؤولان نظام برای چندمین بار بر اولویت داشتن مسائل اقتصادی در میان مسائل کشور تأکید کردند و معیشت مردم دغدغه اصلی رهبر انقلاب اسلامی است.

فتاح‌دماوندی افزود: قیمت مسکن بیش از ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و قیمت اقلام اساسی افزایش چشم‌گیری داشته و تعداد زیادی از مردم زیر خط فقط مطلق رفته‌اند؛ در این میان، کارنامه دولت و مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی درخشان نیست و مجلس با تصویب قوانین بازدارنده باید مانع افزایش قیمت‌ها شود.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدارهای ماه مبارک رمضان نقشه راه پیش روی نظام را به خوبی تبیین کردند، گفت: مسؤولان اگر به توصیه‌های رهبری عمل کنند، بسیاری از مشکلات به‌سرعت رفع خواهد شد؛ امیدواریم خداوند متعال توفیق خدمت به این مردم را به همه مسؤولان عنایت کند.

*حزب‌الله و انصارالله دو الگوی موفق مقاومت و پیروزی هستند

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه در مسائل خارجی شاهد تلاش دشمن برای ایجاد جو ضد ایرانی در منطقه هستیم، تصریح کرد: تلاش عربستان و امارات برای ایجاد جنگ علیه ایران مانند آب در هاون کوبیدن است؛ این کشورها توان غلبه بر یک گروه محلی مانند انصارالله را ندارند، چه رسد به رؤیایی با ایران مقتدر.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: سران کشورهای اسلامی مواظب باشد که فریب رژیم صهیونیستی و آل‌سعود را نخورند؛ مسلمانان جهان باید خود را باور کنند که علیه مستکبران متحد شوند و حزب‌الله و انصارالله دو الگوی موفق مقاومت و پیروزی هستند.

وی افزود: امروز نوزدهمین سالگرد پیروزی حزب‌الله بر ارتش صهیونیستی و آزادسازی جنوب لبنان بوده که حزب‌الله قوی‌تر و منسجم‌تر از گذشته آماده پاسخ‌گویی به تهدیدات است.

*کلید رفع مشکلات بشر ظهور امام زمان (عج) است

امام جمعه دماوند گفت: سیدحسن نصرالله، بارها تأکید کرده که اگر ارتش رژیم صهیونیستی کوچک‌ترین تهدیدی علیه لبنان صورت دهد، هیچ نقطه‌ای از این رژیم امن نخواهد بود و موشک‌های حزب‌الله نابودی این رژم را رقم خواهند زد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: مسأله ایران و آمریکا شبیه رویارویی حزب‌الله و صهیونیست‌ها که با عنایت خداوند متعال راهبرد مقاومت ترامپ را به عقب‌نشینی وادار کرد؛ افتخار انقلاب اسلامی این است که مقابل ظالم بایستد و یاور مظلومان باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه شب‌های قدر قرار گرفته‌ایم، بیان کرد: شب قدر، هم شب نزول قرآن و هم شب نزول ملائکه بر امام زمان (عج) است؛ لیله‌القدر شب ولایت است و شب قدر، شب قرآن و اهل‌بیت (ع) به حساب می‌آید.

امام جمعه دماوند تأکید کرد: در شب‌های قدر باید برای رفع مشکلات مسلمانان و ظهور امام زمان (عج) دعا کنیم که کلید رفع مشکلات بشر ظهور آن بزرگوار است.

انتهای پیام/س