به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ایرج‌ ‌گودرزی‌راد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی شهرداری کیلان برای مواجهه با حوادث طبیعی ناشی از برودت دمای هوا در فصل زمستان سال ۱۳۹۷ اظهار کرد: همچون سال‌های گذشته ستاد برف‌روبی به همت معاونت خدمات‌ شهری در شهرداری کیلان تشکیل و فعالیت‌ها تعیین و مشخص شده است.

وی گفت: شیفت‌بندی نیروهای خدماتی برای خدمات‌رسانی در مواقع بحرانی صورت گرفته و در این راستا، ۲۰ نیروی خدماتی به کارگیری خواهند شد؛ همچنین دپوی نمک به میزان ۱۰۰ تن در سوله‌ شهرداری انجام و ۱۵ مخزن نمک در معابر شهر کیلان استقرار یافته است.

شهردار کیلان با بیان اینکه از هشت دستگاه خودروی سبک و سنگین برای پاکسازی و برف‌روبی معابر شهر کیلان استفاده خواهد شد، گفت: همچنین ذخیره سوخت ماشین‌آلات به میزان ۱۲ هزار لیتر انجام شده است.

گو‌درزی‌راد با توصیه به شهروندان تصریح کرد: بهترین شیوه برای مدیریت بحران‌های فصلی، آمادگی لازم شهروندان و آموزش آنها برای تجهیز به امکانات گرمایشی و ایمنی بوده که شهروندان لازم است تا در روزهای برفی و یخ‌بندان از سالم بودن وسیله نقلیه خود و مجهز بودن آن به تجهیزات ایمنی مطمئن باشند.

وی ادامه داد: همچنین رانندگان باید روی سطح لغزنده از ترمزهای ناگهانی خودداری کرده و در صورت نقص فنی خودرو در منتهی علیه سمت راست در مکانی مناسب و قابل اطمینان توقف کنند.

شهردار کیلان تأکید کرد: نکته قابل توجه این است که شهروندان باید با بستن زنجیرچرخ و استفاده از تجهیزات زمستانی با توجه به زیان‌آوری نمک‌‌پاشی برای خاک، آب و گیاهان و از جمله مبلمان‌شهری در حفظ محیط زیست پیرامون خود سهیم باشیم.

گودرزی‌راد همچنین اضافه کرد: سامانه تلفنی ۱۳۷ شهرداری کیلان آماده دریافت و رسیدگی به درخواست‌های شهروندان است.

انتهای پیام/س