به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت سال جدید با امام جمعه، فرماندار، دادستان، رئیس دادگستری و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند دیدار کردند.

*خبرنگاران سنگربانان نظام اسلامی هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در دیدار با اصحاب رسانه و خبرنگاران که در دفتر امام جمعه دماوند انجام شد، اظهار کرد: رسانه‌ها مسؤولیت بازتاب عملکرد مسؤولان را بر عهده دارند.

وی افزود: عملکرد مثبت کشور باید بازتاب و تبلیغات داشته باشد و امام راحل نیز همواره بر این موضوع تأکید داشتند؛ مقام معظم رهبری فرمودند که انقلاب رویش‌ها و ریزش‌هایی دارد که رویش‌های آن بیشتر بوده است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه ما باید به سمت تعالی و پیشرفت گام برداریم و مطمئناً در این مسیر کم‌کاری‌هایی وجود دارد، گفت: اصل حرکت نظام هرچند با وجود برخی مسائل رو‌به جلو است و باید قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در دوران ابتدای انقلاب رسانه‌ها خیلی گسترده نبودند اما امروز رسالت خبرنگاران با وجود فضای مجازی بسیار سنگین‌تر شده است؛ خبر، بازاری است که شایعات و مطالب کذب با اهداف مختلف دارد و این خبرنگاران به عنوان سنگربانان نظام اسلامی هستند که باید با اخبار درست و دقیق از نظام دفاع کنند.

*رسانه‌ها نقش مؤثری در حمایت از کالای ایرانی دارند

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران نقش زینبی (س) دارند، بیان کرد: اگر در واقعه کربلا، حضرت زینب (س) نبودند، این واقعه عظیم به نسل‌های بعد از خود انتقال پیدا نمی‌کرد؛ خبرنگاران باید مجری اسلام باشیم، چراکه اسلام بر ایجاد رفاه و عدالت اجتماعی بین مردم تأکید دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امروز اگر برای خبری که منعکس می‌شود، مطالبه عمومی ایجاد شود، آن خبر مطمئناً اثرگذار است.

فتاح‌دماوندی افزود: در خصوص نام‌گذاری امسال به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته دماوند چهار مؤلفه تولیدکننده، مصرف‌کننده، دولت و رسانه‌ها را در تحقق این شعار مؤثر معرفی کردیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌تواند سه مورد دیگر برای تحقق حمایت از کالای ایرانی را به یکدیگر ربط دهد، گفت: ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی توسط رسانه‌ها بسیار مؤثر است؛ رسانه‌ها باید فرهنگ‌سازی کنند که مردم سراغ کالای خارجی نروند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی به حمایت نیز نیاز دارد، تصریح کرد: ما از تمامی فعالیت‌های رسانه‌ها در شهرستان دماوند حمایت می‌کنیم؛ خبرنگاران نباید واهمه‌ای داشته باشند و باید فراجناحی و برای اسلام و مردم کار کنند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بیشتر معرفی و از اکنون برای ایام دهه مبارک فجر برنامه‌ریزی شود.

*خبرنگاران سهم عمده‌ای در توسعه دماوند دارند

فرماندار شهرستان دماوند نیز ضمن قدردانی از تلاش و زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه در انعکاس اخبار این شهرستان اظهار کرد: تعامل بین خبرنگاران و مسؤولان باید افزایش پیدا کند.

مجید صفری افزود: همه باید بتوانیم سهم عمده‌ای در پیشرفت و توسعه شهرستان دماوند داشته باشیم و نقش خبرنگاران در این راستا بسیار مهم است؛ عملکرد دستگاه‌ها باید به مردم انعکاس پیدا کند.

*رسانه‌ها از فعالیت‌‌های انجمن‌های فرهنگی و هنری حمایت کنند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند با بیان اینکه رسانه‌ها باید از فعالیت‌های انجمن‌های فرهنگی و هنری حمایت کنند، گفت: تقویت حوزه ادبی دماوند در دستور کار سال ۱۳۹۷ است.

محمود پوردیوان‌‌بیگی‌مقدم عصر امروز در دیدار با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت سال جدید با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۷ به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: خبرنگاران باید در راستای ترویج حمایت از کالای ایرانی در راستای منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید تخلفات مربوط به حوزه قاچاق کالا به خوبی اطلاع‌رسانی شود، افزود: شهروندان باید اتفاقات در حوزه حمایت از کالای ایرانی و جلوگیری از کالای قاچاق اطلاع داشته باشند و رسانه‌ها نقش تأثیرگذاری در این خصوص دارند.

 *تقویت حوزه ادبی دماوند در دستور کار است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند با بیان اینکه رسانه‌ها و خبرنگاران باید حوزه‌های مربوط به خود را تقویت کنند، گفت: انتقاد درون‌گروهی در تقویت و حفظ هر صنفی بسیار مؤثر است و رسانه‌ها باید برای تولید محتوای خود ارزش قائل باشند.

پوردیوان‌‌بیگی‌مقدم با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید از فعالیت‌های انجمن‌های فرهنگی و هنری حمایت کنند، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های انجمن‌های فرهنگی و هنری استفاده شود و همه موظف به حمایت از آنها هستند؛ مطمئناً تا فرهنگ و هنر مردم ارتقا پیدا نکند، محصول ایرانی مورد توجه قرار نمی‌‌گیرد.

وی با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در سال ۱۳۹۷ بیان کرد: اجرای جشنواره فصل تئاتر دماوند با شرکت ۲۶ گروه نمایشی در حال پیگیری است که اجراهای آن بعد از ماه مبارک رمضان در دماوند آغاز می‌شود؛ تقویت حوزه ادبی شهرستان دماوند از دیگر اولویت‌ها در سال جدید است، چراکه ادبیات خمیرمایه همه حوز‌ه‌هاست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند اضافه کرد: چله‌نشینی ادبیات، یکی از برنامه‌های ما به مناسبت روز ادبیات فارسی در سال جدید خواهد بود که به مدت ۴۰ روز اجرا خواهد شد؛ برگزاری دوره‌های مقاله و داستان نویسی از دیگر برنامه‌ها در این راستاست.

انتهای پیام/س