به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهرداد یار احمدی در گفت‌وگویی در دماوند با توجه به فعالیت رزمی‌کاران این شهرستان اظهار کرد: شهرستان دماوند دارای جوانان مستعدی است که می‌توانند قهرمانان خوبی در سطح ملی باشند.

وی افزود: به طور کلی تعداد ۹۰۰ رزمی‌کار در بخش هیئت‌های رزمی شهرستان دماوند مشغول فعالیت بوده که به تفکیک شامل ۳۰۰ نفر در بخش بانوان و ۶۰۰ نفر در بخش آقایان هستند.

رئیس هیئت‌های رزمی شهرستان دماوند ادامه داد: دماوند در قالب هیئت‌های رزمی، مربیان بسیار خوبی دارد، همچنین جوانان متعصب با منش پهلوانی در این شهرستان فعالیت دارند که به عبارتی می‌توان گفت، دماوند می‌تواند خط تولید قهرمان‌سازی کشور باشد.

نبود امکانات مناسب برای رزمی‌کاران دماوند

یاراحمدی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که با وجود پتانسیل بالای ورزشکاران و وضعیت جغرافیای دماوند، ورزشکاران رزمی امکانات لازم برای فعالیت نداشته و با کمترین امکانات فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: متأسفانه سالن‌هایی که برای رزمی‌کاران دماوند مورد استفاده قرار می‌گیرد، غیر استاندارد بوده و با وجود برگزاری اردوهای تیم ملی و دوره‌های مربی‌گری و داوری، هنوز یک خانه رزمی مجهز به رینگ و کیسه نداریم.

رئیس هیئت‌های رزمی شهرستان دماوند تصریح کرد: در این راستا بنده اقدام به تأسیس آکادمی استاندارد در شهر آبسرد کردم، اما استفاده از آن برای شهروندان دماوندی قدری سخت است؛ همچنین شخصا در خصوص ایجاد خانه رزمی در دماوند اعلام آمادگی کردم که هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

لزوم حمایت مسؤولان دماوند در زمینه‌های ورزشی

یار احمدی گفت: متأسفانه مسؤولان دماوند قدری در بحث ورزش کوتاهی کرده و حمایت‌های لازم را در این خصوص ندارند، علاوه بر این واگذاری برخی امور از استان به بخش شهرستانی، می‌تواند بسیار مؤثر باشد، چرا که هماهنگی با برخی از اماکن در جهت برگزاری اردوها، منوط به هماهنگی‌های استانی است.

وی از برگزاری مسابقات قهرمانی انتخابی کشوری در دو بخش بانوان و آقایان و رده‌های سنی نوجوان، جوان و بزرگسال در رشته موی‌تای wpmf  در نیمه دوم سال جاری، به میزبانی شهرستان دماوند خبر داد.

رئیس هیئت‌های رزمی شهرستان دماوند بیان کرد: با توجه به طرح استعدادیابی که از سوی وزارت ورزش مورد توجه قرار گرفته، تعداد ۹۰ رشته مورد توجه قرار گفته و تاکنون ۷۶۰ هزار ورزشکار در آن شرکت کرده‌اند.

یار احمدی ادامه داد: علاوه بر این تاکنونس ۳۶ هزار ورزشکار به عنوان پشتوانه تیم‌های ملی در سنین پایه در این خصوص شناسایی شدند، اما چرا با وجود پتانسیل جوانان دماوند، نباید ورزشکاری از این شهرستان داشته باشیم؟

وی تصریح کرد: متأسفانه چندی است که به مقوله ورزش در دوران ابتدایی دانش‌آموزان توجه نمی‌شود، در حالی که قهرمانان ما در دل مدارس حضور دارند؛ در واقع باید دیوار حایل بین اداره ورزش و جوانان و اداره آموزش و پرورش تخریب شود.

انتهای پیام/پ