گزارش تصویری/ اتحاد هیأت‌های مذهبی دماوند زیر پرچم رضوی


به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مراسم عزاداری سالروز شهادت امام مهربانی‌ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با حضور جمعی از مردم مؤمن و ولایت‌مدار شهر دماوند برگزار شد.

این مراسم عزاداری با حرکت دسته سینه‌زنی از میدان امام خمینی (ره) دماوند آغاز شد و پس از مداحی ذاکران اهل‌بیت (ع) در مسجد جامع دماوند به همراه سخنرانی امام جمعه آبسرد، اقامه نماز ظهر و روضه‌خوانی خاتمه یافت.

*جلوه خاص دماوند در روزهای آخر ماه صفر

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دماوند اظهار کرد: به مناسبت ایام رحلت پیامبر اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) مراسم عزاداری و بیان معارف اهل‌بیت (ع) در مساجد و تکایای دماوند برقرار بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی گفت: دسته‌های عزاداری باشکوه در این روزها و شب‌های پایان ماه صفر جلوه خاصی به شهرستان دماوند بخشید.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) در ماه آخر عمر شریف خود فرمودند «نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت نمایم؛ من در روز رستاخیز پیشاپیش شما هستم و شما در حوض کوثر بر من وارد می‌شوید؛ آگاه باشید که من درباره ثقلین از شما می‌پرسم، پس بنگرید چگونه پس از من درباره آن دو رفتار می‌کنید».

امام جمعه دماوند اضافه کرد: با عنایت خداوند متعال، پس از برگزاری مراسم اربعین حسینی در دماوند، مراسم عزاداری ایام ماه صفر نیز به خوبی در این شهرستان برگزار شده است که امیدواریم مورد قبول اهل‌بیت (ع) واقع شده باشد.

*عرض ارادت دماوندی‌ها در جوار حرم مطهر رضوی

به گزارش فارس؛ طبق رسم هر ساله بسیاری از هیأت‌های عزاداری و اهالی شهرستان دماوند همزمان با مناسبت‌های روز ۲۸ صفر و سالروز شهادت امام رضا (ع) راهی مشهد مقدس شده‌اند.

بر این اساس، مردم شهرستان‌ دماوند با تشکیل هیأت‌های زنجیرزنی و سینه‌زنی در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی ارادات خود را به ساحت مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) نشان دادند.

همچنین امروز نیز کلیه هیأت‌های مذهبی شهرستان دماوند به صورت متحد در سالروز شهادت امام مهربانی‌ها با نوای گرم ذاکران اهل‌بیت (ع) مقابل حرم رضوی به زنجیرزنی و سینه‌زنی پرداختند و در غم شهادت امام هشتم سوگواری کردند.

تصاویر ارسالی از مشهد: سیدحامد خراسانی

انتهای پیام/س