به گزارش پایگاه خبری عصر شرق،حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری عصرپنجشنبه در بیست و پنجمین سالگرد تاسیس قدیمی‌ترین نشریه استان تهران اظهار داشت: قدیمی‌ترین نشریه استان تهران فرزند مکتوب مؤسسه فرهنگی امام رضا در دهه ۶۰ است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: فعالیت‌های مطالعاتی، پژوهشی و  اجتماعی با تأسیس موسسه امام حسن مجتبی در حوزه ایتام و در حوزه نشر،  مؤسسه فرهنگی امام رضا انجام شده است و در حوزه قرآنی نیز اقدامات خوب دیگری در برنامه وجود دارد.

وی با اشاره به اینک ایده «نشریه رهاورد» از سال ۷۰ با انتشار نشریات اردویی آغاز شد تصریح کرد:‌ هدف اصلی آن تولید محتوا برای نسل جوان با محوریت «معارف» و «دماوند» بود.

حاج علی اکبری بیان داشت: با این نگاه کار چاپ نشریه را از فصل نامه آغاز و سپس از دو هفته نامه به هفته نامه رسیدیم تا مطالب به صورت فراگیر در شهرستان  ارائه شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در دوره ستم شاهی تنها یک اثر درباره دماوند داریم افزود: در قدیمی‌ترین نشریه استان تهران درباره دماوند پژوهش آغاز کرده و علاوه بر اینکه درباره دماوند مجموعه گرانقدری گردآوری کردیم که باید به کتاب تبدیل می‌شد.

وی با بیان گردآوری نمونه‌هایی چون دیوان مورث دماوندی و کتاب مسجد جامع دماوند، گفت: اثر مفاخر دماوند در سه جلد آماده انتشار است.

حاج علی اکبری وظیفه دیگر اولین نشریه شهرستان دماوند را شناساندن مناطق کیلان، آبسرد، رودهن، آبعلی، سربندان و جابان دانست و اظهار کرد: دست‌آورد این نشریه انسجام فرهنگی منظقه بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بازخوانی نقش دماوند در انقلاب و دفاع مقدس را از دیگر اقدامات این نشریه دانست و اضافه کرد:  تا حالا به دادگاه مطبوعات احضار نشدیم و توازن ادب در نشریه رعایت شده است.

وی با بیان اینکه کار مطبوعاتی دشواری های خاصی دارد تشریح کرد: گاهی مطبوعات مورد بی مهری قرار می‌گیرند و خود ما تا آستانه تعطیلی پیش رفتیم و با دشواری بسیار قدیمی‌ترین نشریه استان تهران تا به امروز حفظ شده است.

حاج علی اکبری  با اشاره به اینکه «رهآورد» را در فضای مجازی دنبال می‌کنیم، تأکید کرد: کاغذ گران شده است و این مشکل کار را سخت می‌کند و به تجربه با چنین وضعیتی بهتر است از نشریه خبری به یک ویژه نامه دارای پرونده‌های خاص در حوزه‌های مخالف تبدیل شویم.

انتهای پیام/