به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مردم شهرستان دماوند امروز بار دیگر در سالروز شهادت بی‌بی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا (س) در اجتماع عظیمی عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دادند.

ظهر امروز اجتماع عظیم عزاداران فاطمی همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) با حضور پرشور آحاد مختلف مردم، مسؤولان و هیأت‌های عزاداری به صورت متحد در شهر دماوند برگزار شد.

هیأت‌های عزاداری سینه‌زنی، زنجیرزنی و شیپورزنی از آستان مقدس امامزاده شمس‌الدین محمد (ع) با نوای ذاکران و مداحان حرکت کردند و پس از طی مسیر بلوار امام خمینی (ره) در کنار مسجد جامع و گلزار مطهر شهدای شهر دماوند تجمع باشکوهی را رقم زدند.

*خیمه‌های معرفت و پذیرایی در ایام فاطمیه برپا شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روز شهادت حضرت فاطمه (س) قرار داریم و طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی و توافقی که با هیأت‌های امنا و مذهبی شهرستان دماوند داشتیم، بنا بر این بود که در روز شهادت حضرت فاطمه (س) تمام دسته‌های عزاداری سینه‌زنی و زنجیرزنی به صورت متحد در یک راهپیمایی و عزاداری مشترک شرکت کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌‌دماوندی افزود: با هماهنگی‌ها و نشست‌هایی که برگزار شد، این همایش باشکوه و عظمت خاصی امروز برگزار برقرار شد و از مناطق مختلف در این مراسم حضور داشتند و این پیام وحدت برای همه عزاداران دارد که در کنار یکدیگر شکوه و عظمت عزاداری فاطمی را به جهانیان اعلام کنند که ما همه پیرو آن حضرت هستیم.

وی گفت: البته در طول روزهای قبل از مراسم نیز خیمه‌های معرفت و پذیرایی از مردم در شهرهای مختلف برپا شد و هدف این است که سبک زندگی حضرت فاطمه (س) را گسترش و انتشار بیشتری دهیم و کسانی که تریبون در دست دارند، باید بتوانند در خلال این عزاداری در ایام فاطمیه اول و دوم سبک زندگی این حضرت که برای همگان الگو هستند را ترویج دهند.

*ترویج سبک زندگی حضرت فاطمه (س) دوای درد مشکلات جامعه است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند تصریح کرد: امام زمان (عج) در روایتی فرمودند «اسوه و الگوی من حضرت زهرا (س) هستند»؛ دوای درد مشکلات و فرهنگی جامعه ما اعتصام به این است که سبک زندگی حضرت زهرا (س) را گسترش دهیم؛ ساده‌زیستی، استقامت در راه خداوند، حمایت از ولایت و نبوت، فرزندآوری، عفاف و حجاب، ازدواج آسان و … را می‌توانیم از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) درس بگیریم.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: امیدواریم در سال‌های آینده این‌گونه همایش و مراسم را در تمام شهرها گسترده‌تر برگزار کنیم تا از این ظرفیت بیشتر استفاده شود؛ همچنین از خبرنگاران و عکاسان به جهت پوشش این مراسم قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام/فارس/س