به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست، این چه شمعیست که جان‌ها همه پروانه‌ اوست و باز هم ندای «لبیک یا حسین» همزمان با شب عاشورای اباعبدالله (ع) در دارالمؤنین دماوند طنین‌انداز شد.

دوشنبه شب سراسر شهرستان دماوند حال و هوای دیگری داشت؛ فضایی که شاید نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر بود و شبی پر افتخار را در کارنامه زرین و درخشان مردم مؤمن و محب اهل‌بیت (ع) این شهرستان مذهبی رقم زد.

مردم ولایت‌مدار شهرستان دماوند امشب با کاروان قافله سالار کربلا، هم‌ نالا شدند و در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به سر و سینه زدند.

شهر دماوند که شب به یادماندنی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه می‌کرد، فضای خاصی حاکم بود که این فضا با علم گردانی عزاداران محله درویش در دیگر محلات این شهر حال و هوایی دلنشینی را به وجود آورد.

یکی از عزاداران حسینی در حاشیه مراسم پرشکوه شب عاشورای حسینی اظهار کرد: امام حسین (ع) با تقدیم جان خود درس فداکاری و ایثار را به همه ما آموختند.

محمد حسنی افزود: امروز ما وظیفه داریم که هر کدام به سهم خود نقشی را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که انقلاب اسلامی ما هم از این فرهنگ الگو گرفته است، داشته باشیم.

یکی از زنجیرزنان جوان دماوندی هم در ادامه گفت: برای ما بسیار جای تعجب است که امام حسین (ع) چه کار بزرگی انجام دادند که این همه عاشق به خودشان در یک نقطه جمع کردند و این نقطه پرجمعیت در تمام شهرها خودنمایی می‌کند.

احمد محمدی تصریح کرد: شجاعت و مقاومت، یکی از درس‌های مهمی است که حضرت سیدالشهدا (ع) آن را به ما یاد دادند؛ این دو مقوله در جامعه امروز ما برای مقابله با دشمنانی که هر روز علیه کشور ما توطئه‌چینی می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است.

شهرستان دماوند که به خاطر برگزاری مراسم مختلف مذهبی و فرهنگی به دارالؤمنین معروف است، یکی از مناطق برجسته در استان تهران و کشور محسوب می‌شود؛ به طوری که برخی برای شرکت در مراسم عزاداری دماوند از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور خود را به دماوند می‌رسانند.

روز عاشورا نیز مراسم باشکوهی در نقاط مختلف شهرستان دماوند برگزار می‌شود که از شاخص‌ترین آن، مراسم عزاداری در روستای زیارت از توابع شهر کیلان است که بزرگترین تجمع عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در شرق استان تهران را رقم خواهد شد.