به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه ۲۸ مردادماه سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) در سال ۱۱۴ هجری قمری است، اظهار کرد: مراسم عزاداری آن امام بزرگوار روز یکشنبه در مساجد و حسینیه‌های دماوند باشکوه هرچه تمام برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه، روز عرفه است، افزود: عرفه روز شهادت مسلم ابن عقیل (ع) در سال ۶۰ هجری قمری است؛ ایشان تربیت یافته خاندان شجاعت و سفیر کاروان شهادت و شهید خدعه و خیانت است.

*دشمن با تطمیع به دنبال دوری مردم از نائب امام زمان (عج) است

امام جمعه دماوند گفت: تاریخ نشان داده آن کسانی که حضرت مسلم (ع) را یاری نکردند، امام حسین (ع) را نیز یاری نکردند و امروز هم اگر کسی نائب امام زمان (عج) را یاری نکند، معلوم نیست توفیق یاری امام زمان (عج) را پیدا کند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: همان‌طور که دشمن در آن زمان مردم را با تهدید تطمیع از حضرت مسلم (ع) دوری کرد، امروز هم دشمن سعی دارد با ترساندن مردم یا تطمیع عده‌ای نائب امام زمان (عج) را تنها بگذارد.

وی ادامه داد: دشمن سعی دارد تا کاری کند که مردم، مقام معظم رهبری را تنها بگذارند و در این راه از ابزار تبلیغاتی مسموم، فریب و خدعه استفاده می‌کنند؛ اما مردم ما با مردم کوفه آن زمان فرق دارند و امام خامنه‌ای نایب امام زمان (عج) را تنها نخواهند گذاشت.

*برخی در زمان جنگ سعی داشتند تا مقاومت ملت را بی‌فایده بخوانند

امام جمعه دماوند در ادامه با بیان اینکه امروز سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ است، بیان کرد: در طول جنگ تحمیلی حدود ۷۰ هزار نفر از عراقی‌ها در ایران و مقابل حدود ۴۴ هزار نفر از ایرانی‌ها در عراق به اسارت گرفته شدند.

فتاح‌دماوندی، بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را جشن پیروزی ملت در دفاع هشت ساله دانست و افزود: این جشن ثمره ایثار و مقاومت بود، اما در همان زمان کسانی بودند که سعی داشتند تا ایستادگی و مقاومت ملت را بی‌فایده بخوانند و ما را شکست خورده قلمداد کنند.

وی گفت: در دهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۶۷ آقای منتظری، قائم‌مقام رهبری سخنرانی کرد که به گفته بسیاری از صاحب‌نظران، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

*امام (ره) از موضع منتظری ابراز ناراحتی کردند

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: منتظری در این سخنرانی، از طولانی شدن جنگ تحمیلی بسیار انتقاد و اعلام کرد دشمنانی که این جنگ را بر ما تحمیل کردند، پیروز از کار درآمدند؛ وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان ما در جنگ کشته شدند، عظمت و بزرگی و قداست جنگ تحمیلی را که یکی از مهم‌ترین نقطه‌های عظیمت و به‌عنوان اتکایی برای نظام جمهوری اسلامی ایران بود و در حقیقت شروعی برای استقلال کامل بود، زیر سؤال برد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: سخنرانی منتظری با تبلیغات فراوان ضدانقلاب در داخل و خارج همراه شد؛ آنها به خانواده‌های شهدا و مبارزانی که جان و جوانی خود را برای دفاع فدا کرده بودند، دهن‌کجی و ملت را به خاطر دفاع جانانه سرزنش کردند.

وی بیان کرد: امام امت در همان سال به‌صراحت پیروزی ملت ایران در جنگ را اعلام و این تحلیل‌های مأیوس‌کننده را رد کردند؛ ایشان از این اعلام موضع آقای منتظری ابراز ناراحتی کردند.

*برخی به پیروی از مواضع منتظری مقاومت را بی‌فایده می‌دانند

امام جمعه دماوند تأکید کرد: امروز هم کسانی هستند که به پیروی از مواضع آقای منتظری می‌گویند مقاومت فایده ندارد و باید تسلیم شویم، مذاکره و عقب‌نشینی کنیم، می‌گویند که مشکلات کنونی به خاطر عدم ارتباط با آمریکاست در حالی که مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار مختلف مردم از استان‌های مختلف تأکید کردند که مشکلات اقتصادی کشور عمدتاً ریشه داخلی دارد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه مشکلات موجود زاییده نحوه مدیریت و سیاست‌گذاری‌های دستگاه‌های اجرایی است، افزود: البته رهبر انقلاب فرمودند «برای مشکلات اقتصادی کشور راه‌حل وجود دارد و این مسؤولان هستند که باید برای عبور از مشکلات موجود کمر همت ببندند».

وی گفت: فرارسیدن روز جهانی مسجد را گرامی می‌داریم؛ این انقلاب از مساجد و جمع مسجدی‌ها شکل گرفت و اهالی مسجد حافظ و حامی انقلاب بوده و خواهند بود.

*اقتدار نظامی ایران باعث جلوگیری از وقوع جنگ شده است/ نسخه شفابخش اقتصاد بیمار کشور عمل به دستورات رهبری است

امام جمعه دماوند اظهار کرد: امروز اقتدار نظامی ایران باعث شده تا تهدیدهای نظامی و وقع جنگ از دستور کار دشمن خارج شود؛ چراکه جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که به هر تجاوزی ضربه بزرگتری وارد خواهد کرد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه در داخل هیچ راهی جز مبارزه با فساد نداریم، افزود: قوای کشور باید گلوگاه‌های فساد را ببندند و مردم از قوه قضاییه به خاطر برخورد با مفسدان حمایت خواهند کرد.

وی گفت: اگر به نصایح رهبری عمل می‌شد، مفسدان میدان‌دار نمی‌شدند و نسخه شفابخش اقتصاد بیمار کشور عمل به دستورات مقام معظم رهبری است.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: مردم توقع دارند آن کسانی که ارز دولتی را در اختیار افراد و شرکت‌ها قرار دادند، بازخواست شوند که چگونه این بیت‌المال مردم هزینه شده و آن کسانی که ارز را دریافت کردند، آیا مطابق مصحلت نظام و مردم هزینه یا به نفع افراد خاصی دزدی شده است.

به گزارش عصر شرق؛ بین نماز جمعه دماوند، از آزادگان سرافراز شهرستان دماوند با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/س