به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین توسلی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه پردیس که در مسجد الغدیر فاز ۴ این شهر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: بعد از حوادث و پدیده‌هایی که طی ماه اخیر در کشور رخ داد، طی هفته‌های اخیر با حضور ملت بزرگ و مدیریت مقام معظم رهبری این توطئه خنثی شد.

وی گفت: آتش فتنه، توطئه و اغتشاش با حضور مردم خاموش شد اما دو نکته قابل‌توجه بود؛ ابتدا اینکه دشمنان به دنبال فرصت هستند تا به‌نوعی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند دشمن بیدار است و ما نیز باید مراقب باشیم.

امام جمعه پردیس روزنه‌ای که دشمن از آن وارد شد را نکته بعدی دانست و افزود: این روزنه سوءاستفاده از مطالبات به‌حق مردم بود، مردم یک سلسله مطالباتی از نظام، حاکمیت، دولت و انقلاب دارند که این‌ها باید عملی شوند.

توسلی ادامه داد: مسأله اشتغال یکی از مسائل مهم کشور است، بیکاری در خانواده‌ها زیاد شده و پدر و مادرها توانایی استفاده از حقوق بازنشستگی را برای رسیدگی به جوانانشان ندارند.

وی اضافه کرد: تولید و اشتغال با هم عجین شده است به صورتی که در شهرستان ما که بیش از هشت هزار واحد تولیدی صنفی و صنعتی دایر و ۷۰ هزار نفر در آن‌ها مشغول به کار بودند.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: در سنوات گذشت تعداد زیادی از این واحدها به‌طور کامل تعطیل شدند و تعدادی نیز از ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت خود بهره می‌برند که این مشکلات باید رفع شود.

توسلی اظهار کرد: جمعیت زیادی از کارگران بعد از یک تا ۲۰ سال کارکردن در این کارخانه‌ها با تعطیل‌شدن این واحدها، بیکار و از منبع درآمد خود محروم شدند.

وی گفت: جوانان زیادی پس از سربازی، فارغ‌التحصیل‌شدن و یا ساکنان جدید شهرستان که در مسکن مهر سکنی گزیدند نیز از بازار کار سهمی نخواهند برد.

امام جمعه پردیس افزود: تمام این افراد بیکار و جویای کار از هر سو مطالبات را در این شهرستان بالا برده‌اند و پتانسیل دستگاه‌های ما نیز پاسخگوی این نیازها نیست.

توسلی ادامه داد: صندوق‌هایی نیز پس از سوءاستفاده از اموال مردم، مؤسسه‌هایشان را تعطیل کرده و امید هزاران نفر را نقش بر آب کردند که این نیز جزء خاسته‌های به‌حق مردم است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، گفت: معظم‌له فرمودند؛ بین آن‌هایی که مطالبات به‌حق داشتند و آن‌هایی که هنجارشکنی کردند باید تفاوت قائل شد.

امام جمعه پردیس با بیان اینکه آنچه ما در این شرایط وظیفه داریم و باید به آن عمل کنیم، وحدت و اتحاد است، اضافه کرد: تعداد زیادی از کسانی که در راهپیمایی علیه اغتشاشات حضور داشتند، گفتند، همه ما نیازهایی داریم، اما نمی‌توانیم از راه‌های غیرمتعارف وارد شویم.

توسلی تصریح کرد: مردم گفتند، ما از دستگاه‌های مربوطه شغل، تسهیلات، پیگیری حقوق و… را می‌خواهیم اما هیچ زمانی نمی‌آییم علیه نظام شعار دهیم.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که مردمی بصیر، آگاه، فهیم و دانا داریم، اظهار کرد: در این شرایط باید اتحاد، وحدت، انسجام و بصیرت را بین تمام نیروهای کشوری لشکری، سران سه قوه، نیروهای مسلح، احزاب و گروه‌ها برقرار و در پشت سر رهبری قدم برداریم.

امام جمعه پردیس با اشاره به ثمرات وحدت و انسجام در جامعه، افزود: ما معجزات زیادی را از انسجام و وحدت دیده‌ایم و با آن در مقابل دنیا ایستاده‌ایم و این خصوصیت باید حفظ شود اما دشمنان به دنبال از هم پاشاندن این اتحاد هستند که ما نیز در مقابل باید با تمام توان مراقب این تحرکاتشان بود.

توسلی با اشاره به نزدیک‌بودن به سال‌روز دهه مبارک فجر، گفت: از پنجشنبه هفته آینده ۱۲ بهمن و دهه فجر آغاز می‌شود، در شهرستان پردیس نیز ستاد و کمیته‌های گرامیداشت تشکیل و برنامه‌هایشان را اعلام کردند.

وی ادامه داد: اولین برنامه ما از ساعت ۹:۳۳ دقیقه ۱۲ بهمن‌ماه و همزمان با ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) آغاز می‌شود.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: حضور کاروان نمادین و بازسازی ورود حضرت امام خمینی (ره) را در شهرستان با حضور خانواده شهدا، اصناف، مردم و… خواهیم داشت.

توسلی تصریح کرد: اصناف آذین‌بندی کنند و جشنی عمومی را به نمایش بگذارند، زیرا این جشن دولتی نیست و جشن مردمی است.

وی اظهار کرد: همان‌گونه که مردم ما محرم، صفر و اربعین را به نحو شایسته برگزار می‌کنید دهه فجر را نیز برگزار خواهند کرد.

امام جمعه پردیس گفت: جمعه آینده اولین جمعه دهه فجر است و تمام مسؤولان در نماز جمعه حضور و در جلسه پرسش و پاسخ حضور شرکت خواهند کرد و مردم با تمامی مسؤولان ادارات ملاقات و درخواست‌ها و مشکلاتشان را اعلام می‌کنند.

توسلی با اشاره به مانور ارتش در دریای عمران، افزود: ارتش جمهوری اسلامی با اقتدار، مانوری را در دریای عمان برگزار کردند که تمام ابزار و ادوات استفاده‌شده از تولیدات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

وی ادامه داد: موشک، تانک، نفربرها، سلاح‌های سبک و سنگین تمام ساخت ایران و ما تبدیل به کشور تولیدکننده ادوات جنگی باکیفیت بالا شده‌ایم که این دستاوردها از ثمرات انقلاب بزرگ مردم بود و امیدواریم روزبه‌روز بر این توفیقات افزوده شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/