به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع نمازگزاران و روزه‌داران این شهرستان اظهار کرد: آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را پشت سر می‌گذاریم؛ روزی که به ابتکار امام راحل روز اسلام و روز پیامبر اکرم (ص) دانسته شد.

وی با بیان اینکه قدس روز همه مسلمانان و متفقان است، افزود: تقوای اجتماعی ما در مسأله حمایت از مسلمانان فلسطین جلوه کرده و اصلا مسلمان بودن ما در گرو مسأله حمایت از مسلمانان مظلوم عالم است.

*قدس روز بسیج عمومی اسلام است

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه قدس روز بسیج عمومی اسلام است، گفت: قدس روز اسلام و روز به غیظ درآوردن کفار و دشمنان اسلام است؛ اگر امروز شما در حال گرسنگی و تشنگی و با زبان روزه در این راهپیمایی شرکت کردید، مظابق آیه مبارک ۱۲۰ سوره توبه برای شما عمل صالح نوشته شده است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اگر بخواهیم امام راحل را بشناسیم و فرق این فقیه و مجتهد و اسلام‌شناس با بقیه فقها را بدانیم، باید به سال ۱۳۴۱ یعنی ۵۶ سال گذشته برگردیم؛ ایشان فرمودند که اینجانب حسب وظیفه شرعیه به ملت ایران و مسلمانان جهان اعلام خطر می‌کنم که قرآن کریم و اسلام در معرض خطر است.

وی بیان کرد: امام راحل کسی بودند که در آن زمان ماهیت تروریستی نژادپرستانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی را افشا و دسیسه‌های استعماری و تسلط انحصاری صهیونیسم را بر ملا کردند؛ ایشان مردم مسلمان دنیا را بیدار کردند و هنوز فریاد واسلامای امام راحل ما گوش مستکبران و استعمارگران عالم را آزار می‌دهد و هنوز سوزش سیلی ایشان به رژیم صهیونیستی از بین نرفته است.

*مسجدالاقصی محل معراج پبامبر (ص) است

امام جمعه دماوند، مجتهد و فقیه را کسی دانست که اسلام را جهانی در نظر گیرد، افزود: ولی‌فقیه کسی است که مصلحت مسلمانان در سراسر جهان را تشخیص دهد؛ امام خمینی (ره) مسأله یهود را از صهیونیسم جدا و مسلمانان را علیه رژیم غاصب متحد کردند؛ پیامبر (ص) از چنین فقیهی خوششان می‌آید و حضرت امیرالمؤمنین (ع) برای چنین مجتهدی آغوش باز می‌کنند که دشمن ظالم و یاور مظلوم باشد.

فتاح‌دماوندی گفت: سرزمین فلسطین محل ظهور و موطن و مزار حضرت موسی (ع)، زادگاه حضرت عیسی (ع) و نخستین قبله‌گاه مسلمانان و بیت‌المقدس شهر پیامبران بزرگ خداوند متعال است؛ آنجا محل تبلیغ و رسالت پیامبران الهی و مدتی حضرت ابراهیم (ع) و حضرت لوط (ع) و همچنین دومین مسجد اسلام و سومین حرم شریف بعد از مکه و مدینه است.

وی با بیان اینکه مسجدالاقصی محل معراج پبامبر (ص) خداوند متعال است، تصریح کرد: امام صادق (ع) فرمودند که مسجدالاقصی یکی از مهم‌ترین مساجد اسلام است و هم خود این مسجد و هم سرزمین‌های اطراف آن مبارک هستند.

*اشغال فلسطین سبب ایجاد مرکز صهیونیستی علیه مسلمانان است

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه مسجدالاقصی و سرزمین‌های مقدس ۷۰ سال توسط رژیم صهیونیستی غصب شده است، بیان کرد: در این میان، مسلمانان از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند و اشغال فلسطین فقط یک اشغال سرزمین و کشور نیست، بلکه ایجاد یک مرکز صهیونیستی ضد اسلامی علیه مسلمانان است؛ چراکه رژیم غاصب درصدد نابودی جهان اسلام است.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و پشتیبانانش استقلال امنیت و منابع همه مسلمانان را نشانه گرفته‌اند و آنها شعار گسترش این رژیم غاصب را از نیل تا فرات سر می‌دهند و آرزو دارند که سرزمین‌های دیگر مسلمانان را نیز غصب کنند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی برای مسلمانان تهدید نظامی، سیاسی، اقتصادی و … ایجاد کرده است و رژیم صهیونیستی پایگاه و خط مقدم مقابله با دولت‌های اسلامی و محل گسترش سیاست‌های سلطه‌جویانه و استعماری غربی‌هاست؛ امروز فلسطین، مسأله انسانی و بشری محسب می‌شود.

*روزشماری نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده است

امام جمعه دماوند اظهار داشت: آن کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنند، کجا هستند که مشاهده کنند زنان، کودکان، جوانان و پیران هر روز به دست این رژیم جعلی بی‌دین کشته و زخمی می‌شوند؛ امروز جمهوری اسلامی ایران مدافع حقوق بشر در سراسر جهان است.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: ما بنابر دستور پیامبر اعظم (ص) و به سفارش حضرت امیرالمؤمنین (ع) از مظلومان دفاع می‌کنیم و این آرمان و وظیفه ماست؛ ما از مظلومان عراق، سوریه، نیجریه، بحرین، افغانستان و یمن دفاع کردیم و می‌کنیم؛ برای دفاع از مظلومان و ستم‌دیدگان در عراق و سوریه خون‌ها تقدیم کردیم.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی و اربابش آمریکا بداند که فرزندان امام خامنه‌ای بیدار، هوشیار و آتش به اختیار هستند و ایران امروز از دیروز مقتدرتر، باشکوه‌تر و باصلابت‌تر است و آنها به خوبی می‌دانند که روزشماری نابودی رژیم صهیونیستی سال‌ها آغاز شده است.