به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی عصر امروز در نشست کارگروه حقوق شهروندی شهرستان دماوند اظهار کرد: تدبیر، یکی از رمز‌هایی است که در حقوق شهروندی بدان اشاره می‌شود.

وی افزود: حقوق شهروندی باید در تمام ادارات و دستگاه‌ها در راستای اجرای عدالت و انصاف به‌دوراز هرگونه گرایش سیاسی و غرض‌ورزی و روابط خویشاوندی رعایت و انجام شود و این امر الزامی است.

*دستگاه‌ها مکلف به پاسخ‌گویی هستند/ تصمیم‌‌های ادارات بر اساس قوانین باشد

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: تصمیم‌هایی که در ادارات اتخاذ می‌شود، باید بر اساس شاخص‌ها و قوانین باشد و اگر چنانچه منافع کسی در خطر بود، می‌تواند از مجرای قانونی پیگیری کند.

جهانشاهی تأکید کرد: باید بر اساس قانون گام برداشت و مطمئناً قانون تکلیف را مشخص می‌کند؛ به‌طور مثال، فروشگاه‌های زنجیره‌ای که برخی کسبه را ناراحت کرده بود، متصدیان چنین فروشگاه‌هایی تا آنجایی که قانون اجازه می‌دهد، می‌توانند فعالیت داشته باشند و در این زمینه ملاک قانون است و تبعات اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در همه روابطی که دستگاه‌ها با شهروندان دارند یا مجموعه کسانی که در دستگاه‌ها وظیفه خدمت‌رسانی دارند، مکلف هستند که پاسخ‌گو و قابل دسترس باشند.

*کمبودها به اطلاع مردم رسانده شود/ علت مشکلات ناشی از برف برای مردم بیان شود

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه مسؤولان موظف به پاسخ‌گویی به مردم هستند، بیان کرد: در این خصوص، اگر کمبودی وجود دارد، باید به اطلاع مردم برسد و بر اساس بحث تکریم ارباب رجوع مطالبات مردمی باید مورد پیگیری قرار گیرد.

جهانشاهی ادامه داد: تکریم شامل نشان‌ دادن روی‌خوش به مردم و پیگیری مطالبات آنان است و در همه ادارات به‌خصوص خدمات‌رسان‌ها باید میز خدمت وجود داشته باشد و همچنین در بحث مشکلات ناشی از بارش برف، دستگاه‌‌های خدمات‌رسان باید مردم را توجیه و علت مشکلات را بیان کنند.

وی، آگاهی‌بخشی را یکی دیگر از وظایف مسؤولان در حوزه حقوق شهروندی دانست و اضافه کرد: باید امروز به اطلاع مردم رسانده شود که در طول ۴۰ ساله انقلاب اسلامی چه اقداماتی انجام شده است.

انتهای پیام/س