به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در نشست بررسی مشکلات گردشگری دماوند که با حضور جمعی از مسؤولان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال ۹۸ تحت عنوان رونق تولید، همه دستگاه‌ها باید با وجود محدودیت‌ها، تلاش خود را در راستای تحقق این شعار انجام دهند و اجازه ندهند که محدودیت‌ها مانع کار شود.

وی افزود: دماوند یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور است و ما امیدوار بودیم که با انتخاب این شهر به عنوان پایلوت، نگاه ویژه‌ای در امر تسهیلات گردشگری رخ دهد که شاید این امر به طور کامل محقق نشد.

فرماندار دماوند ادامه داد: ما برای نخستین بار از سال ۹۷، سیاست‌گذاری جدیدی را اعلام کردیم که بیشتر منابع و موضوعات در بحث سرمایه‌گذاری در شهرستان دماوند متمرکز شود؛ در این راستا اقدامات خوبی نیز مانند ایجاد بوم‌گردی و مراکز تفریحی صورت گرفت.

صفری بیان کرد: با توجه به مخالفت بسیاری از نهادها، سعی کردیم که حمایت‌های لازم را در شهرستان دماوند انجام دهیم و ظرف مدت یک سال، توانستیم تعداد زیادی واحد بوم‌گردی به بهره‌برداری برسانیم که موجب گردش اقتصادی، ایجاد اشتغال و ورود گردشگران به دماوند شد.

وی تصریح کرد: موضوعی که در این میان قدری ما را نگران می‌کند، عدم ورود بعضی از دستگاه‌های متولی امور به میدان است، در حالی که باید وارد عمل شده و با آسیب‌شناسی،  بازنگری لازم صورت گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: متولیان سیستم اجرایی باید علمدار امور شده و ما نیز باید به عنوان دستگاه‌های حمایتی و نظارتی، مساعدت لازم را انجام دهیم.

صفری تأکید کرد: همه ما باید عزم خود را جزم کرده و انتظار ما این است که افراد متولی در رأس کار قرار گیرند تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

وی گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در دماوند در حوزه بوم‌گردی رخ داده است؛ در دماوند تعداد چهار هتل در دستور کار دارد که درصد بالایی از دو مورد آن انجام شده است؛ همچنین چند مورد اسکان داریم، اما همچنان با حدمطلوب فاصله داریم، چراکه انتظار ما از دماوند بیش از این است.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات ما در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری به ویژه در بخش گردشگری در دماوند این بود که از ابتدای سال ۹۷، اجازه ندادیم که زمینی به غیر از گردشگری، در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار گیرد.

صفری عنوان کرد: دماوند قابلیت بالایی در خصوص سرمایه‌گذاری و گردشگری دارد و امیدواریم که به این قابلیت‌ها دست یابیم، اما این امر نیازمند همت همه دستگاه‌هاست.

وی تصریح کرد: دغدغه ما در حوزه گردشگری در دماوند، ورود دستگاه‌های متولی است تا به این ترتیب شاهد اتفاقات خوبی در این راستا باشیم.

انتهای پیام/