گزارش تصویری


به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری با اشاره به حضور وزیر بهداشت و درمان به شهرستان دماوند اظهار کرد: وزیر بهداشت و درمان با حضور در دماوند، قول مساعدت به جهت بازسازی بخش قدیمی بیمارستان سوم شعبان و اتاق‌های عمل را با اعتباری بالغ بر بیش از پنج میلیارد تومان داد.

وی افزود: در رودهن نیز با توجه موقعیت خاص، تقویت شبکه درمانی و بهداشت مدنظر قرار دارد؛ علاوه بر این مقرر شد که احداث و تجهیز درمانگاه با مشارکت خیران و شهرداری رودهن در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: در شهر کیلان نیز آماده‌سازی و تقویت ساختمانی که توسط وزارت بهداشت احداث شده بود در دستور کار قرار گیرد.

*موافقت وزیر بهداشت و درمان با احداث مرکز جامع سلامت در آبسرد

صفری تصریح کرد: در خصوص شهر آبسرد، ایجاد مرکز جامع سلامت مد نظر است که با توجه به مذاکرات انجام شده، موافقت احداث این مرکز با حداقل ۱۵ تخت بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی و سی‌پی‌آر اخذ شد تا با اصلاح نقشه، اقدامی در راستای تقویت حوزه بهداشت و درمان صورت گیرد.

وی بیان کرد: در خصوص بیمارستان حضرت فاطمه (س)، با توجه به افتتاح اورژانس، مقرر شد فضایی که برای بیمارستان در نظر گرفته شده، با کمک خیران و دولت در حد معقول در راستای برطرف کردن نیاز درمانی مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار دماوند با اشاره به شرایط بیمارستان سوم شعبان تاکید کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری، شاید مشکلاتی در زمینه تهیه برخی از تجهیزات وجود داشته باشد که این امر در نحوه ارائه خدمات موثر است، اما تلاش ما بر استفاده از ظرفیت محلی و خیران است.

صفری گفت: حضور وزرا و مدیران کل در دماوند موجب می‌شود که از نزدیک با مشکلات موجود آشنا شده و منجر به تأمین اعتبار و نیرو شود؛ ما نیز به دنبال پیگیری مصوبات و ارائه خدمات بهتر به هم‌وطنان هستیم.

به گزارش فارس؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته با پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس به این دو شهرستان در شرق استان تهران سفر کرد.

انتهای پیام/س