به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست هماهنگی ۱۳ آبان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ما در سال‌های اخیر، شاهد خیز استکبارستیزی در دنیا هستیم.

وی افزود: اصل جریان، مبارزه با ظلم و استکبار در سراسر جهان است که این امر در ایران به رهبری امام خمینی(ره) اتفاق افتاد و کلید واژه موفقیت ۴۰ ساله ما، استقامت و مقاومت بود که اکنون شاهد کند شدن تیغ تحریم‌ها در کشور هستیم.

امام جمعه دماوند ادامه داد: مقاومت در سال‌های سخت اقتصادی، ما را به نقطه‌ای می‌رساند که تحریم‌ها اثر بسیار کمی داشته و ما به عنوان کشوری تولید کننده و قطب اقتصادی در منطقه عمل کنیم.

فتاح دماوندی اضافه کرد: ما در کنار سیاست‌های مهم، حلقه مقاومت را در خاورمیانه شکل دادیم و بسیاری از کشورها در این منطقه، چشم به استقامت ایران داشته و راهپیمایی ۱۳ آبان برای آنها نماد و نقطه دلگرمی است.

وی بیان کرد: آنچه که مورد تأکید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور است، حضور اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی بوده و ما باید در این خصوص برنامه‌ریزی کنیم.

امام جمعه دماوند تأکید کرد: امور مساجد و روحانیون می‌توانند به تشویق مردم و نمازگزاران در مساجد به جهت شرکت در راهپیمایی پرداخته و ورزشکاران، هنرمندان، دانشگاه‌ها، مدارس، پایگاه‌های بسیج و رؤسای ادارات نیز با لباس، پلاکارد و مشخصه آشکار در این راهپیمایی باشکوه شرکت کنند.

فتاح دماوندی تصریح کرد: اصناف و کسبه در مسیر راهپیمایی نیز می‌توانند برای ساعاتی کوتاه مغازه‌های خود را بسته و در این راهپیمایی باشکوه شرکت کنند.

وی عنوان کرد: در این راستا، واحد امور بانوان و خانواده فرمانداری دماوند نیز می‌توانند با تشکل‌های بانوان فعال در این شهرستان هماهنگی داشته و حضور پرشوری در این خصوص داشته باشند.

امام جمعه دماوند گفت: حضور دانش‌آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان موضوعی حایز اهمیت است و شاید ۸۰ درصد از جمعیت شرکت‌کننده را دانش‌آموزان تشکیل دهند، اما باید فلسفه حضور در این راهپیمایی آشنا شوند.

فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: حضور دانش‌آموزان تا پایان مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان امری مهم است، چرا که بازتاب تبلیغاتی و انعکاس خبری این مراسم از جمله موضوعات حایز اهمیت است.

وی با تأکید بر حضور خانواده‌های شهدا در راهپیمایی ۱۳ آبان بیان کرد: از جمله موضوعاتی که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد، برگزاری تئاتر خیابانی و گروه سرود در این مراسم است، همچنین طرح، کلیپ، بنر، متن سخنرانی و پوستر نیز به عنوان بسته محتوایی توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ارائه شده که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

امام جمعه دماوند اشاره‌ای به حضور سخنرانان در پنج شهر شهرستان دماوند داشت و گفت: علاوه بر مختصر بودن سخنرانی، باید هماهنگی‌های لازم صورت گیرد تا با توجه به پیش‌رو بودن ایام انتخابات، برخی از افراد برداشت خاصی در این خصوص نداشته باشند.

فتاح دماوندی اضافه کرد: سخنرانان باید به مسائلی مانند وحدت ملی، آرمان‌های انقلاب، امام راحل(ره)، شهدا و مسایل روز جهانی بپردازند.

وی تأکید کرد: از دیگر موارد مهم، انعکاس نوآوری‌ و فعالیت‌ها به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به جهت ارسال به استان است تا در جریان فعالیت‌های صورت گرفته در شهرستان دماوند قرار گیرند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه آغاز مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرها رأس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه خواهد بود، خاطرنشان کرد: پرداختن به مسئله بیانیه گام دوم انقلاب نیز در این مراسم از جمله موضوعات مهم است و به این ترتیب امیدواریم که شاهد حضور حداکثری افراد در این راهپیمایی باشکوه باشیم.