به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسن ابراهیمی‌بسابی، دادستان دماوند در گفت‌وگویی اظهار کرد: روز گذشته، تعداد ۲۳۵ مورد دیوارکشی و بنای نیمه‌ساز در راستای مبارزه با زمین‌خواری و جلوگیری از تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در حوزه قضایی دماوند تخریب و اعاده به وضع سابق شد.

وی افزود: با نظارت مستمر و صدور دستورات قضایی قاطع دادستان در مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز، تخریب‌ها طی سال جاری از مرز ۲۵۰۰ مورد عبور کرد.

دادستان دماوند با بیان اینکه دماوند به لحاظ موقعیت و شرایط مناسب واجد جذابیت‌های طبیعی و گردشگری است‌، گفت: به همین جهت، همواره موجب هجوم فرصت‌طلبان و سودجویان قرار گرفته است.

ابراهیمی‌بسابی اضافه کرد: به همین منظور در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز نیز طی سه سال گذشته در سطح کشور همچنان پیشتاز است.

وی خاطرنشان کرد: تخریب‌های یاد شده بعضاً حاصل قانون شکنی افراد خاطی مطلع به مقررات یا مسامحه برخی عوامل نظارتی در ادارات مربوطه یا هر دو بوده که منجر به این همه حجم ساخت‌وساز و تصرف اراضی ملی شده که بعضا تکرار در تخریب دارد.
دادستان دماوند تأکید کرد: اکثر ساخت‌وسازهای غیرمجاز تخریب شده متعلق به افراد انگشت‌نما و انگشت‌شمار معلوم الحال بوده که به دنبال سودجویی غیرمتعارف هستند.
ابراهیمی‌بسابی بیان کرد: طی سه سال گذشته با بسیاری از تخلفات در ادارات برخورد قضایی و قانونی نموده که بعضاً منجر به بازداشت و در نتیجه منجر به تغییر در مدیریت یا برکناری و بازداشت مدیران متخلف شده و حتی در مجموعه قضایی دماوند نیز با متخلفان برخورد بدون اغماض صورت گرفت و روانه زندان کردیم و همچنان با رویکرد سختگیرانه در بازداشت به سر می‌برند.

انتهای پیام/