به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو در نشست علنی مجلس امروز (دوشنبه ۸ بهمن ماه) در نطق میان دستور خود، گفت: قسم به فجر، قسم به ده شب من از نسل خشم، خون و خاطره ام، نسل بهمن ۵۷ آن انقلاب به نام استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی، چهل سال گذشت و انقلاب ما، در اربعین باید به کمال رسیده باشد، اما رسیده ای، نچشیدمت، منم حریف کار تو.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ایام شریف فاطمیه از ولایت حکومت علی(ع) امام عدالت گفتیم، اما هنوز که هنوز است در آستانه این شراب چهل ساله میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد که بخشی از صفحات این تاریخ و این نظام بوده و هستند در حصر هستند.

میرزایی نیکو یادآورشد: رندان این تکرار را به تمسخر طعنه می‌زنند که هربار آمده‌ای همین را گفته‌ای، ما بدهکاریم به عدالت، به نسل پرسشگر، به تکه‌ای از تاریخ، به انقلاب و به خودمان بدهکار هستیم، به انقلابی که برآمده از وجدان آگاه و بیدار است و این نیز نخواهد گذشت.

وی بیان کرد: سرمان را که چرخاندیم بهترین‌هایمان را ترور کردند، از دیوار بالا رفتیم و اسناد لانه جاسوسی را ورق زدیم، باران جنگ سیاه بر سرزمینمان بارید و شهیدان، مردان، زنان و کودکان در خون غلتیدند، گذشته‌ها نمی‌گذرد، زخم خستگی این قصه‌ها امروز تهاجم فرهنگی است، آنقدر که شعارها می‌شود تمام شدن ماجرای اصلاح‌طلب و اصولگرا و مجلس ختم نسل انقلاب.

خوارج و منافقین در طول تاریخ رنگ عوض کرده‌اند

میرزایی نیکو اظهار کرد: ما هیچ، ما نگاه، اما این پایان قصه نخواهد بود، گرگ پیر خسته، اژدهای هفت سر شده است، امروز دردها دیجیتالی درمان می‌شود، جنگ رسانه‌ها امانمان را بُریده است، خوارج و منافقین در طول تاریخ رنگ عوض کرده‌اند، گاهی به لباس طالبان، گاهی داعش و هزار فرقه و حلقه، لیکن سر حلقه دشمنی است که باید تیشه به ریشه بزند و نابود کند، بحران آب، نفت و غذا.

وی خاطرنشان کرد: برجام تنها اگر یک فرجام داشت، این بود که با گفتگوی موثر تیغ تیز گردن‌کشی کُند شد، بازی تمام نمی‌شود، CFT، FATF و پالرمو و پیوستن به جهان مدرن تنها با پرهیز جدی از تنش و رعایت الزامات روابط بین الملل و تسریع در روابط خارجی حل خواهد شد، این بند نتیجه ساعت‌ها جلسه و عصاره تفکر سه فراکسیون این مجلس بوده و بندهای مهم دیگر.

میرزایی نیکو عنوان کرد: بعد از چهل سال روابط بین‌المللی، بنگاه‌های اقتصادی با نامادری‌ها و دایه‌های مهربانتر از مادر رشد می‌کنند، حق تصمیم‌گیری نهادهای دولتی با استیضاح‌های تناسخی و وزیرهای رنگارنگ فقط و فقط وقت کشی و از بین بردن سرمایه های ملی است، بی‌تکلیفی در منطقه، تهدید و خط و نشان‌های ارتجاعی از تعداد کشتگان کم نخواهد کرد.

وی افزود: داشتن بالاترین حق سیاستگذاری در روابط دیپلماتیک سوریه و عراق، حق مسلم جوانانی است که از جان، مال و ناموس خویش به نام دفاع از حرم گذشتند، اما ما کجای این تصمیم‌گیری و این داستان هستیم.

ترامپیسم محور رفتار خشونت و جنون‌آمیز است

میرزایی نیکو مطرح کرد: ترامپیسم محور رفتار خشونت و جنون‌آمیز است که متاسفانه یا خوشبختانه اروپای متزلزل را نیز با خود همراه کرده است، غرب می‌خواهد با ایران مذاکره کند، گزینه افراطی رد هر گونه مذاکره در هر شرایطی است، اما گزینه مذاکره در موضوعات خاص و با دستورکار از پیش تعیین‌ شده توسط کارشناسان متخصص است.

وی تاکید کرد: از یاد نبریم که به هر دلیل و هر انگیزه‌ای برای هر یک از طرفین تصور کنیم، برجام دو تهدید بزرگ را با هزینه واشنگتن از سر ایران برداشت، مذاکرات در اردوگاه مخالفان سعودی و اسرائیل را از هم پاشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ما در چهار دهه گذشته هیچ حضوری در لابی درون حاکمیتی آمریکا نداشتیم و این کُندی دیپلماسی خارجی ما است و فرصت را برای رفقا و اپوزوسیون باز کردیم، اما نگرانی اروپا از به هم خوردن برجام و خروج ایران امنیتی است، برخلاف تصور که ما این داستان را اقتصادی می‌بینیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه من برآمده از سرزمین مادریم هستم، از لیست امید به نام اصلاح‌طلبان، خطاب به اعضای فراکسیون امید گفت: ناامید نکنیم تفکر روشنفکر و پویایی که به نام ملت و آزادی برگ‌های رای را به ناممان انگشت زدند، ما به بیم موج سید محمد خاتمی بدهکاریم، ما به تاریخ اصلاح‌طلبی و حزبمان بدهکاریم، ما تئوری نقادانه اما معتقدانه به اصول اسلام و اسلامیت بدهکاریم، چهل سال بودن در انقلاب، قسم به آسمان فیروزه‌ای فیروزکوه، امامزاده هاشم(ع) که متعلق به شهرستانم بوده و هست و آن که می‌خواهد  برای آن عهدنامه ترکمنچای و گلستان و چنین و چنان کند را بنویسد بداند که پا به ریشه تارو پود من و مردمان و خطه ما گذاشته است.

منبع: مجلس

انتهای پیام/س