به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود نقیبی، رئیس شورای شهرستان دماوند در نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار است خط مترو در پردیس شکل گیرد، پیشنهاد می‌کنیم این خط تا شهرستان دماوند ادامه پیدا کند که در بحث ترافیک می‌تواند بسیار کمک کند.

وی افزودک در خصوص ماشین آلات مکانیزه و آتش‌نشانی در بیشتر روستاها مشکل وجود دارد؛ بحث تعریض جاده ایوانکی و کیلان که جاده بسیار مهمی است، باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: در خصوص آرامستان‌ها به شدت با مشکل کمبود جا مواجه هستیم و این موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود.

نقیبی ادامه داد: بحث تعریض جاده آبسرد ،کیلان به ایوانکی که یک جاده بسیار مهم می باشد و بین سه استان تردد می شود و کامیون‌ها و تریلی ها همیشه در ایام تعطیل به خاطر بسته بودن جاده ها از این جاده تردد می نمایند بسیار خطرناک می باشد و هر هفته تصادفات زیادی منجر به فوت نیز اتفاق می‌افتد . انشالله با تخصیص بودجه وزارت راه و شهرسازی نسبت به تعریض این جاده اقدام گردد و در این راستا شهرداری کیلان وآبسرد هم اعلام امادگی دارند.

وی تصریح کرد: شهرها و روستاها نیاز مبرمی به زمین جهت مراکز ورزشی، صنوف مزاحم و پارک بانوان و… دارند استدعا داریم که مسکن شهرسازی و منابع طبیعی زمین های که برای مردم می باشد را واگذار نمایند تا این مشکلات مرتفع گردد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: بحران آب شرب و کشاورزی یکی دیگر از مشکلات می باشد که شهرهای آبسرد و کیلان و روستاهای تابعه باید از این نعمت برخوردار شوند و پیگیری ها به نتیجه برسد.

نقیبی افزود: در منطقه تعداد زیادی اتباع زندگی می کنند و با توجه به کمبود و نبود مکان جهت دفن اتباع با مشکلات زیادی مواجه هستیم که نیاز به واگذاری زمین می باشد.

وی اضافه کرد: در مورد ساماندهی حریم شهر آبسرد و وقوع ساخت و سازهای متعدد در طی سالیان و دهه های گذشته، نیاز به ساماندهی داشته و صدور دستور وزیر محترم راه و شهرسازی مبنی بر شروع مطالعات توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و استانداری تهران و پیگیری های دکتر رسولی نژاد و دکتر حیدری در همین راستا، استدعا داریم که این مطالعات در اسرع وقت انجام شود.