به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، بخشدار مرکزی دماوند با اشاره به مشکلات کمبود آب در برخی از روستاهای بخش مرکزی دماوند اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان دماوند با عدم نظارت مناسب و دور زدن قانون مشکل کم‌آبی در منطقه را دوچندان کرده است.

مهدی حیدری با بیان اینکه برای شفافیت و قانون‌مند شدن عملکرد و سیاست‌های این اداره بارها تذکر داد‌ه‌ایم، افزود: در این خصوص، متأسفانه هنوز حرکت مثبتی هنوز مشاهده نشده است.

وی گفت: این آخرین تذکر است که اگر اداره آبفای روستایی، مدیریت آبی روستاهای بخش مرکزی دماوند را سامان ندهد، قطعاً گزارش ناکارآمدی‌ها را به استاندار تهران ارائه خواهیم کرد تا این وضع نابسامان آبی را حل و فصل کند.

*ناتوانی کارشناسان آبفار در پیش‌بینی دوران کم‌آبی

بخشدار مرکزی دماوند تصریح کرد: نگاه درآمدی برای سازمان در این دوران کم‌آبی، خیانت به دولت و مردم است و ما پذیرای این نوع سیاست کاری نیستم و قطعاً برخورد خواهم کرد.

حیدری بیان کرد: حفاری‌ها و واگذاری انشعابات به ساخت وسازهای غیرمجاز بدون اجازه بخشداری و نگرفتن مجوز حفاری از اقدامات غیرقانونی شرکت آبفای روستایی است و ضمن اینکه کارشناسان این اداره در خصوص تشخیص اندازه‌گیری منابع آبی روستایی و پیش‌بینی دوران کم‌آبی روستا توان لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه آبفای روستایی حفاظت امنیتی مطلوبی از تأسیسات آبی در روستاها ندارد، افزود: عدم پیگیری به موقع مشکلات آبی روستاها در زمان ایجاد مشکل که در این خصوص، آبفا منتظر دهیاران، شوراها و بخشداری است و دستگاه متولی راهکار و توان حرکتی برای رفع مشکلات ندارد.

*آبفای روستایی با واگذاری انشعابات به ساخت وسازهای خارج بافت به دنبال درآمدزایی است

بخشدار مرکزی دماوند اضافه کرد: شرکت آبفای روستایی با واگذاری انشعابات به ساخت وسازهای خارج بافت به دنبال درآمدزایی است که امیدواریم این اداره اقدامات لازم را در جهت رفع مشکلات مربوط به حوزه خود در بخش مرکزی دماوند انجام دهد.

طبقه گفته حیدری، بخش مرکزی دماوند دارای ۴۴ روستا بوده که از تعداد، مدیریت توزیع آب ۳۰ روستا زیرپوشش آبفای روستایی و ۱۴ روستا زیر نظر دهیاری‌ها انجام می‌شود؛ همچنین روستاهای بخش مرکزی دماوند ۲۶ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س