به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بارش شدید روز گذشته باران در بخش مرکزی شهرستان دماوند موجب خسارت‌هایی به روستاهای این بخش شد؛ بیشترین خسارت‌ها مربوط به روستای «مغانک» است.

وی با بیان اینکه سیل از سمت شمال و شرق روستای مغانک و جاده‌های بین مزارع اتفاق افتاد، افزود: در حوزه کشاورزی روستای مغانک، بیش از ۴۵ مورد خسارت باغات و سیستم آبیاری قطره‌ای داشتیم و ۲۸ مورد دیوار مسکونی و باغات در این حادثه سیل تخریب شد.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: همچنین خسارت‌هایی به تأسیسات برق، گاز و مخابرات وارد شد و کل خسارتی که از این سیل برآورد شده، بیش از ۱۰ میلیارد تومان است؛ یک خودرو نیز در رودخانه گرفتار سیل شد که با تلاش عوامل ستاد مدیریت بحران، از رودخانه خارج شد.

صفری با اشاره به اینکه این سیل حادثه جانی به همراه نداشته است، تصریح کرد: به سرعت پاکسازی جاده‌ها و باغات و رفع قطعی‌های شبکه‌ آب را انجام می‌دهیم.

وی در خصوص وجود ساخت‌‌وسازهای متعدد در مسیر رودخانه روستای مغانک خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری این موضوع را در دستور کار خود قرار دادیم که کمیته ویژه‌ای با همکاری دادستان و رئیس دادگستری تشکیل شده و پاکسازی حریم رودخانه‌های شهرستان دماوند در حال انجام است.

انتهای پیام/