به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ابوذری نادری امروز ضمن گرامیداشت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری یکی از مهم‌ترین و جزو سخت‌ترین شغل‌ها در سراسر دنیا محسوب می‌شود؛ متأسفانه در برخی از شهرستان‌ها نه‌تنها از خبرنگارها حمایتی صورت نمی‌گیرد، بلکه مسؤولان با سلیقه‌های مختلف با این قشر زحمت‌کش برخورد می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: در شهرستان دماوند تعامل خوبی مابین اصحاب رسانه و مسؤولان وجود دارد و تاکنون در تمامی مراسم و نشست‌ها اکثر خبرنگاران حضور داشتند و با رعایت اصول اخلاقی اخبار را منتشر و در اختیار هم‌وطنان قراردادند.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهرستان دماوند نیز تا آنجا که توانسته از این زحمت‌کشان که با کمترین دستمزد و مزایا تمام‌وقت خود را جهت امر اطلاع‌رسانی قرار می‌دهند، حمایت کرده و شخصاً این اقدام را جز وظایف می‌دانم.

نادری در خصوص تأسیس خانه مطبوعات در شهرستان‌ها تصریح کرد: تأسیس خانه مطبوعات در شهرستان‌ها به‌خصوص در استان تهران یکی از واجب‌ترین کارها برای حمایت از خبرنگارها بود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: در تمامی شهرستان‌های استان تهران رابطان خانه مطبوعات مشخص شدند و در اکثر آن‌ها خانه مطبوعات راه‌اندازی شده است.

نادری اضافه کرد: در شهرستان دماوند با انتخاب شدن رابط خانه مطبوعات استان تهران، رایزنی‌ها با شهرداری‌ها به‌خصوص شهرداری دماوند انجام‌شده است و در آینده نزدیک شاهد استقرار خانه مطبوعات در شهرستان دماوند خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند با اشاره به مستقل شدن خانه مطبوعات در بخش رودهن اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که توسط مدیر و دیگر مسؤولان خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران انجام‌شده بود، قرار بود در شهرستان دماوند تنها یک‌خانه مطبوعات وجود داشته باشد.

نادری افزود: بخش رودهن با توجه به وضعیت جغرافیایی و مسائل سیاسی، اجتماعی و … از مهم‌ترین بخش‌های شهرستان دماوند محسوب می‌شود و در نشست‌های مختلفی که با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسؤولان بخش رودهن و خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران انجام دادیم، مقرر شد تا خانه مطبوعات بخش رودهن به‌صورت جداگانه و مستقل از دماوند فعالیت کند.

وی ضمن تقدیر از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، اعضای شورای اسلامی و شهردار رودهن به دلیل حمایت جهت استقرار خانه مطبوعات در رودهن خاطرنشان کرد: رودهن از زمان گذشته تاکنون ازلحاظ جایگاه خبری از ارزش بالایی برخوردار بوده و دارای خبرنگارهای خوب و فعالی است و با حمایت‌های اداره ارشاد، اعضای شورای اسلامی و شهردار رودهن خانه مطبوعات در رودهن مستقل شد که جای تقدیر دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س