به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری در نشست بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شهر به عنوان یک دستاورد فرهنگی شناخته می‌شود، اظهار کرد: اعتقاد داریم هر اتفاقی که در شهر رخ می‌دهد، منشأ فرهنگی دارد و اگر فرهنگی در شهر شکل بگیرد، بسیاری از معضلات ساماندهی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ و هنر فضاهای عمومی شهری را به حرکت در می‌آورد، افزود: برای تقویت هویت شهر دماوند، شهرداری با وجود اینکه در حوزه کاری‌‌اش نبوده، از چاپ‌ کتاب‌هایی حمایت کرده است.

شهردار دماوند گفت: نمونه آن «فلور دماوند» نوشته دکتر مظفریان، گیاه‌شناس دماوندی بوده که در این کتاب به موضوع‌های مختلف گیاه‌شناسی درباره دماوند اشاره شده است؛ این کتاب با هزینه ۱۸۰ میلیون تومان چاپ شده تا در اختیار مردم قرار گیرد.

صفری با بیان اینکه پیگیر اختصاص معاونت فرهنگی و اجتماعی به این شهرداری هستیم، تصریح کرد: این راه‌اندازی این معاونت می‌توان بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی را در شهر دماوند انجام داد.

وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی با استفاده از مشاورانی درصدد شدیم که حقوق شهروندی را برای شهروندان تعریف و در این خصوص، کتابچه‌ای تدوین کنیم و پس از تصویب شورای شهر در اختیار شهروندان قرار دهیم.

انتهای پیام/س