به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی استانداری تهران، وزارت کشور برای ۱۱ استانداری به‌سبب آن‌که برخی از استانداران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شدند، سرپرست تعیین کرد که در استان تهران نیز شکرالله حسن‌بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران به‌عنوان سرپرست استانداری تهران معرفی شد.

شکرالله حسن‌بیگی پیش از این مسئولیت سرپرست استانداری مرکزی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی و فرمانداری شهرستان‌های تفرش و محلات را در کارنامه کاری خود دارد.

گفتنی است؛ سید سلمان سامانی،سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه اظهار کرد: بر اساس اصلاحیه اخیر مجلس ۱۴ استاندار مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند که در جلسه روز چهارشنبه – ۲۳ آبان – هیات دولت، برای سه استان همدان، سیستان و بلوچستان و زنجان و همچنین استان کرمان استانداران جدید تعیین شدند.

پایان ۴۰ سال خدمت صادقانه

امروز (۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷) مراسم معارفه شکراله حسن بیگی سرپرست جدید استانداری تهران برگزار شد و محمدحسین مقیمی سکان استانداری تهران را به معاون سیاسی اش سپرد.
مقیمی در سخنان امروز از سال ۵۷ به نیکی یاد کرد و گفت: ” در سال ۵۷ با نیت خدمت صادقانه  به نظام جمهوری اسلامی ایران از خدا خواستم همواره در راه اعتلای نظام قدم بردارم.”

بیش از ۱۲ پست کلیدی در سال های خدمت به نظام در کارنامه دارد و حالا پس از گذشت ۴۰ سال سابقه تصدی مدیریت و مسئولیت ، مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شود.

طی یک سال حضور مقیمی در سمت استانداری تهران تجربیات سال ها مدیریت و مسئولیت وی قابل مشاهده است؛ برگزاری نشست هایی کارشناسی با رویکرد تخصص محوری،اهمیت پیگیری در اجرای مصوبات شوراها ،بهره مندی از حضور جوانان،بانوان و نخبگان در کارگروه ها و پست های سازمانی،  تحقق سند توسعه ۱۶ شهرستان استان تهران با سفرهای دوره ای و مداوم، توجه به حفظ و ارتقای سلامت مردم با پیگیری اجرای مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای استان،حمایت از سرمایه گذاران و ورود جدی و پیگیرانه برای حل مشکل صنعتگران با برگزاری ساعت ها نشست تخصصی و بازدید از صنایع و کارخانه ها، ساماندهی وضعیت آسیب های اجتماعی(ساماندهی وضعیت معتادان متجاهر،حمایت از زنان سرپرست خانوار،ورود سازمان های مردم نهاد در نشست ها و تصمیم سازی ها) در استان تهران، تنها بخشی از رویکردهای اثرگذار مدیریت مقیمی در استان تهران بود که آثار آن در هریک از بخش ها قابل مشاهده است.

محمدحسین مقیمی استاندار سابق تهران امروز در شرایطی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شده است که خیلی از مدیران در سخنانشان به پاکدستی،سختکوشی،اخلاص در عمل،پیگیری امور و مردم داری به عنوان مهمترین ویژگی شخصیت وی اذعان داشتند.

به گزارش عصر شرق؛ مقیمی طی مدت یک سالی که مسؤولیت استانداری تهران را بر عهده داشت، تنها حدود ۱۰ سفر به مناسبت‌های مختلف به شهرستان دماوند داشته که این موضوع بی‌سابقه بوده است.