به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از بومهن، دومین جشنواره غذاهای سنتی روستاهای شهرستان پردیس در روستای طاهرآباد بومهن برگزار شد.

این جشنواره با اهدافی ازجمله ایجاد ارتباط بین روستاییان شهرستان، ترغیب خانواده‌ها به استفاده از غذاهای سنتی، پرهیز از استفاده از غذاهای آماده و فست فود و روی آوردن خانواده‌ها به استفاده از محصولات کشاورزی و دامی ارگانیک برای طبخ غذاهای سالم در سالن اجتماعات روستای طاهرآباد برگزار شد.

مسئولان شهرستان پردیس ازجمله فرماندار پردیس، بخشدار بومهن، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پردیس، اعضای شورای بخش بومهن و جمعی از مردم روستای طاهرآباد بومهن در این مراسم حضور داشتند.

مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس در این مراسم این جشنواره‌ها را در ترغیب مردم به حضور در برنامه‌های مشارکتی و اجتماعی بسیار مؤثر دانست و اظهار کرد: این مراسم هم موجب ایجاد روحیه نشاط و امید در روستا شده و هم زمینه آشنایی بیشتر روستاییان با فرهنگ‌های مختلف در شهرستان را فراهم می‌آورد. امید صدهزاری دهیار روستای طاهرآباد نیز ضمن تشکر از مسئولانی که در این جشنواره حضور پیدا کردند، شرکت مسئولان در برنامه‌های روستایی را نشان از توجه و اعتماد مجموعه مدیریت شهرستان به روستاییان دانست و گفت: تلاش ما بر این بود که مراسمی در خورشان روستاییان برگزار کنیم و استقبال مردم در کنار حضور مسئولان در این جشنواره نشان از موفقیت ما در این امر دارد.

در پایان این جشنواره، از نفرات اول تا پنجم با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد و به همه نفرات شرکت‌کننده در جشنواره هدایایی داده شد.

لازم به ذکر است؛ دهیاری طاهرآباد در سال جاری بیش از ۱۰ برنامه در حوزه فرهنگ، خانواده، مذهبی، قرآنی، توسعه اجتماعی و آماری، جوانان و آسیب‌های اجتماعی اجرا نموده که اهم اقدامات به معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان ارسال‌شده است.

انتهای پیام/