به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: روز سه‌شنبه هفته آتی، روز نخست ماه ذی‌القعده و آغاز هفته کرامت است.

وی با اشاره به سالروز ولادت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در هفته کرامت گفت: ایران اسلامی به نور حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) روشن و متبرک به قدوم این خواهر و برادر است.

*دهه کرامت فرصت درس‌آموزی در مدرسه کرامت اهل‌بیت است/ حضرت معصومه (س) الگوی دختران در مبارزه با ظلم بودند

امام جمعه دماوند گفت: دهه کرامت فرصت درس‌آموزی در مدرسه کرامت اهل‌بیت (ع) و تمرین احساس و بخشندگی است؛ حضرت معصومه (س)، زینب دوم و از مؤثرترین بانوان جهان اسلام در عرصه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هستند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: هجرت تمدن‌ساز حضرت معصومه (س) به قم، این شهر را به کانون تحولات آخرالزمان به نفع اسلام تبدیل کرد؛ این بانوی اسلام، الگوی دختران در مبارزه با ظلم و جور و مبلغ قرآن بودند.

وی بیان کرد: دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی ما از راه تضعیف بنیان خانواده و رواج بی بندو باری وارد می‌شوند؛ دختران امروز، مادران آینده و مربیان فرزندان گام دوم انقلاب هستند.

*سلامت اخلاقی دختران از مهم‌ترین عوامل جامعه آینده ایران است/ دشمن دنبال بر باد دادن بنیاد خانواده‌هاست

امام جمعه دماوند افزود: تقویت بنیه‌های معرفتی نسل نو و بصیرت بخشی به آن‌ها فرصت‌های انقلاب را افزایش می‌دهد؛ سلامت فکری و اخلاقی دختران جامعه ما از مهم‌ترین عوامل سلامت جامعه آینده ایران است؛ دشمن، با سخیف نشان دادن شغل خانه‌داری و فرزند پروری سعی می‌کند که بنیاد خانواده را بر باد دهد.

فتاح‌دماوندی گفت: قبح‌زدایی از روابط غیرشرعی و نفی مقیدات مذهبی و دینی با ابزار هنر و رسانه کار ضد فرهنگی معاندان ماست؛ صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران باید تولید محتوای متناسب با تحکیم خانواده و فرزند آوری را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: از جامعه هنری شهرستان دماوند تقاضا داریم در موضوع ترویج ازدواج آسان و مبارزه با طلاق آثار فاخر تولید کنند.

*محاکمه امثال طبری‌ها اعتماد عمومی را تقویت می‌کند/ رسالت دستگاه قضایی مبارزه با ظالم و مفسد است

امام جمعه دماوند با اشاره به هفته نخست تیرماه به نام هفته قوه قضاییه اظهار داشت: یاد شهید دکتر آیت‌الله بهشتی و شهدای قوه قضاییه را گرامی می‌داریم؛ رسالت دستگاه قضایی گرفتن حق ظلم و مبارزه با ظالم و مفسد است؛ محاکمه امثال طبری‌ها اعتماد عمومی را تقویت می‌کند.

فتاح‌دماوندی افزود: مردم از قضات صالح و انقلابی و عادل حمایت و قدردانی می‌کنند؛ سالم‌سازی درونی دستگاه قضا اصلاح همه قوا را در پی خواهد داشت.

*ابرقدرتی آمریکا در حال افول است/ به‌روزرسانی اختلافات در دستور کار دائمی آمریکا قرار دارد

وی در ادامه با اشاره به تحولات آمریکا گفت: تظاهرات فراگیر در ۵۰ ایالت آمریکا و شکستن نمادهای ملی این کشور پس از جنگ جهانی دوم بی‌سابقه است؛ ابرقدرتی آمریکا در حال افول است، زیرا قدرت نرم آن‌ها فرسوده شده است.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: آینده جهان شاهد تجزیه و تفرقه در آمریکا خواهد بود؛ آن‌ها دیگر نام ایالات‌متحده را به یدک نخواهند کشید؛ با این حال آمریکایی‌ها تا نفس دارند، دست از اختلاف‌افکنی در کشورهای دیگر برنخواهند داشت.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: به‌روزرسانی اختلافات در لبنان، سوریه و عراق در دستور کار دائمی دولت آمریکا قرار دارد.

انتهای پیام/س