به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در پایان نخستین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز شاهد حضور پنج نفر از داوطلبان جهت ثبت‌نام در انتخابات از حوزه دماوند و فیروزکوه در فرمانداری دماوند بودیم.

وی افزود: سطح تحصیلات یک نفر از داوطلبان دکتری و مابقی مدرک فوق لیسانس بود؛ از این تعداد، سه نفر بین ۳۶ تا ۴۰ سال و دو نفر نیز در ترکیب سنی ۵۶ تا ۶۰ سال سن قرار داشتند.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ادامه داد: از تعداد افراد شرکت‌کننده، دو نفر کارمند، یک نفر استاد دانشگاه و دو نفر نیز دارای شغل آزاد بودند و هیچ از افراد داوطلب سابقه نمایندگی در ادوار گذشته را نداشتند.

صفری اظهار داشت: ۲۰ درصد از داوطلبان شرکت‌کننده در نخستین روز از ثبت‌نام انتخابات در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه، سابقه ثبت‌نام در دوره‌های گذشته را داشتند.

وی تأکید کرد: توصیه ما به داوطلبان این است که با استفاده از زمان‌بندی مناسب، هرچه سریع‌تر مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند، چرا که احتمال تراکم و معطلی در انجام ثبت‌نام در روزهای پایانی ثبت‌نام وجود دارد.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه گفت: لازم است که داوطلبان به جهت تسریع در امر ثبت‌نام، مدارک لازم را بررسی کنند؛ در این راست،ا اطلاعیه‌های مختلفی در شهرستان دماوند و حوزه‌های فرعی نصب شد که افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

صفری اضافه کرد: به همراه داشتن اصل مدارک، از جمله الزامات به جهت ثبت‌نام داوطلبان است، علاوه بر این به همراه داشتن کد ملی و تاریخ تولد همسر و فرزندان نیز الزامی است.

وی بیان کرد: امیدواریم که با مراجعه افراد پیش‌قدم در این امر خطیر، ثبت‌نام افراد تا روز ۱۶ آذرماه به صورت قانونمند انجام شود و در روند اجرای این فرآیند، شاهد حضور پر شور مردم در پای صندوق‌های رأی و اتفاقات خوبی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه باشیم.

 

انتهای پیام/