به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو امروز در گفت‌وگویی با اشاره به دیدار خود و فرمانداران دماوند و فیروزکوه با وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: خوشبختانه این دیدار با قاضی‌زاده‌هاشمی مصوبات اساسی برای شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه به همراه داشت.

وی افزود: در خصوص مجتمع درمانی شهر آبسرد قرار شد که نقشه ساختمان این مرکز در اسرع وقت توسط دانشگاه شهید بهشتی ارائه و درمانگاه به شرط تعهد خود منطقه مبنی بر اداره مجتمع تجهیز شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بیمارستان سوم شعبان دماوند پیگیری‌‌های لازم جهت خودکفایی بیمارستان در راستای بهبود شرایط مالی بیمارستان انجام می‌شود؛ همچنین دستور تسریع در پرداخت بدهی بیمه سلامت به این بیمارستان نیز صادر شد.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: درباره بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (ع) دماوند قرار شد که باقی مانده اعتبارات جهت توسعه بیمارستان پرداخت شود و دستور تکمیل اورژانس این بیمارستان تا ۴۵ روز آینده از سوی وزیر بهداشت صادر و بر اداره بیمارستان، زیر نظر مدیریت بیمارستان سوم شعبان دماوند تأکید شد.

وی با بیان اینکه معاونان وزیر و کارشناسان وزارت بهداشت برای بررسی تقویت پایگاه‌های امدادی در منطقه حضور پیدا خواهند کرد، بیان کرد: برای درمانگاه منطقه رودهن هم بررسی دقیق جهت تجهیز آن به دستگاه‌های شوک، رادیولوژی و سونوگرافی صورت می‌گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان فیروزکوه تجهیز و تقویت کلینیک ویژه و افزایش تعداد تخت و تجهیز اورژانس هفت تخت خوابی و همچنین تسریع در پرداخت بدهی بیمه سلامت به این بیمارستان در دستور کار قرار گرفت.

میرزایی‌نیکو اضافه کرد: باید از تلاش‌های وزیر بهداشت برای اختصاص دستگاه سی.تی.اسکن به بیمارستان دماوند و ضریب کای فیروزکوه قدردانی کنیم و امیدواریم روند توسعه حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه هرچه زودتر انجام شود.