به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، آرش شهریور عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کارگروه مدیریت پسماند شهرستان دماوند اظهار کرد: کارگروه مدیریت پسماند شهرستان دماوند مکلف است که هر چند ماه نشستی در خصوص معضلات و مشکلات پسماند، پساب یا سگ‌های بدون صاحب داشته باشد.

وی افزود: امروز نخستین نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان دماوند در سال ۹۷ برگزار شد و با توجه به اینکه مرکز دفن گندک میزبان زباله‌های هفت شهر شرق استان تهران است، از پردیس و بومهن نیز در این نشست حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت پسماند شرق استان تهران گفت: موضوعاتی که در کارگروه مدیریت پسماند مطرح می‌شود، هم پیگیری مصوبات قبلی و هم بحث‌های جدیدی است که براساس فراخور زمان و محیطی ایجاد می‌شود که باید به سمت و سوی آن برویم.

شهریور با بیان اینکه شهرداری‌های هفت شهر شرق استان تهران در این امر مشارکت دارند، تصریح کرد: در این نشست، به صورت مستقیم معضلات محیط زیست و موارد مخصوص پسماند به چالش کشیده می‌شود و هر کسی نظری دارد، ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز گزارش اجرایی و کاملی درباره شرکت پسماند شهرداری‌های شهرستان‌های دماوند و پردیس ارائه شد، بیان کرد: در این نشست در خصوص عملکرد این شرکت و اینکه اکنون در چه مرحله‌ای هستیم و در آینده چه فعالیت‌هایی مطابق با خط و مشی زیست محیطی باید صورت گیرد، مسائلی مطرح شد.

مدیرعامل شرکت پسماند شرق استان تهران بیان کرد: ذات و اساس تأسیس شرکت پسماند برای رفع مشکلات محیط زیستی در خصوص پسماند و پساب بوده است و قرار شد که گزارش مالی این شرکت در روزهای آینده در مجمع عمومی به اعضای سهام‌داران که شهرداران هفت شهر شهرستان‌های دماوند و پردیس هستند، ارائه خواهد شد.

شهریور با بیان اینکه تغییر و تحولی در هیأت‌مدیره شرکت پسماند انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: در خصوص سگ‌های بدون صاحب و لزوم کنترل آن‌ها قرار شد که شرکت پسماند پناهگاهی جهت ساماندهی این حیوانات احداث کند و شهرداری‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد را در این راستا مشارکت دهد.

وی ادامه داد: زیرسازی زمین پناهگاه انجام شده و در هفته آینده دیوارکشی اطراف آن به مساحت پنج هزار متر صورت خواهد گرفت که امیدواریم در چند ماه آینده اتاقک‌ها و تجهیزات لازم نصب و مطابق نقشه‌های مورد تأیید دامپزشکی گام‌های خوبی برای ساماندهی سگ‌های بدون صاحب برداشته شود.

مدیرعامل شرکت پسماند شرق استان تهران تأکید کرد: در خصوص افزایش تعداد سگ‌های بدون صاحب اعتراضاتی وجود داشت و اینکه مورد دغدغه انجمن‌های مردم‌نهاد نیز بود، امیدواریم در ماه آینده با آماده‌سازی پناهگاه آن‌ها اقدامات مؤثری انجام شود.

شهریور با بیان اینکه برای این طرح اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، اضافه کرد: اعتبارات آن از طریق بودجه امسال شرکت پسماند پیش‌بینی شده است؛ ضمن اینکه از سازمان شهرداری‌ها نیز درخواست کمک داشته‌ایم.

وی همچنین از تولید ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن زباله از شهرهای هفت‌گانه شهرستان‌های دماوند پردیس به صورت روزانه خبر داد.

انتهای پیام/س