به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام عبدالله اسماعیلی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته فیروزکوه با اشاره به کسانی که خداوند، قرآن و پیامبر (ص) را رها می‌کنند، اظهار کرد: کسانی در دنیا سرپرست و راهنمای خود را شیطان قرار می‌دهند؛ این‌ها در دنیا خسران‌دیده هستند.

وی در ادامه افزود: شیطان به حضرت نوح گفت دو چیز موجب گرفتاری من و حضرت آدم شد؛ من را تکبر بیچاره کرد؛ خدا به جناب آدم گفت حرص نخورید و او طمع کرد و مرتکب ترک اولی شد؛ هر کس تکبر کرد در او صفت شیطان است؛ گروه دیگری که در دنیا خسران دیده هستند، کسانی که عبادت می‌کنند اما خدا را اول زندگی خود قرار نمی‌دهند؛ در حد حرف دین، خدا، قران و پیامبر را می‌خواهند داشته باشند؛ اول کار کاسبی و امور دنیایی است، اگر چه نماز و خمس و زکات را خواهند داشت.

امام جمعه فیروزکوه در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به شهادت امام صادق (ع) گفت: امام صادق برای شیعیان امیرالمؤمنین (ع) بسیار تلاش کردند؛ امام صادق (ع) می‌فرماید به خودتان در تقوای الهی برسید اگر می‌خواهید در قیامت با پیامبر و قران باشید؛ یکی از فرمول‌های همراهی با خدا تقوای الهی است.

وی با اشاره به ۴ نشانه مؤمن از دید امام صادق (ع)، اذعان داشت: خواب او همانند خواب غریق (کسی که منتظر سانحه در حال آماده باش است) است، غذا خوردن او همانند بیمار است که پرخوری نمی‌کند، گریه او همانند کسی که مادر خود را از دست داده، نشستن او همانند مردم هراسان است.

خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با تأکید بر این که امام صادق ۴ هزار شاگرد برای این مکتب تربیت کرد، خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) می‌فرماید زمانی می‌رسد که دینداری همانند نگه‌داشتن آتش در دست است؛ امروز همان زمان است؛ وقتی داعش موصل را گرفت، ۱۲۰۰ دانشجو را زنده زنده در گور دسته جمعی قتل عام کرد؛ همانطور که دست شهدای ما را در دوران دفاع مقدس با سیم مخابراتی بستند و در گور دسته جمعی دفن کردند.

وی ادامه داد: داعش در موصل به ۲ هزار زن بالغ و نابالغ را تجاوز کرد و سر برید؛ امروز این داغ بر دستان آمریکا مشاهده می‌شود؛ وزیر دفاع آمریکا می‌گوید ایران حکومتی است که حزب‌الله را برای هراس رژیم صهیونیستی بکار می‌گیرد و دولتی است که باعث شد بشار اسد در حکومت بماند، این کشور مرکز ناامنی است؛ تحلیلگران گفته‌اند و ما ثابت می‌کنیم آن چیزی که باعث ناامنی است توطئه‌های امریکا و حمایت مالی آل سعود است.

اسماعیلی با تأکید بر این که در سوریه و عراق حمایت آمریکا و آل سعود از داعش و جنایت‌های آن‌ها قابل شمارش نیست، اظهار داشت: امروز تمام اهتمام دشمن بر این است که با فشار تحریم‌ها ایران را در حوزه‌های مختلف تسلیم کند؛ ملت ایران با حضور در صحنه‌هایی همچون انتخابات و راهپیمایی قدس نشان دادند هرگز تسلیم امریکا نخواهند شد؛ تابعیت مردم عراق از مرجعیت باعث پیروزی در موصل شد، امریکا و دشمنان این کشور به دنبال تجزیه عراق بودند.

وی اضافه کرد: آنها می‌خواستند قطعنامه ۵۹۸ را درباره عراق تکرار کنند که با رهبری فرزانه آیت‌الله خامنه‌ای چنین نشد؛ همانند سند ۲۰۳۰ که می‌خواستند عرصه فرهنگ و تربیت فرزندان این سرزمین را در دست گیرند چطور با هوشمندی رهبری بر زمین خورد.

منبع: دیمه نیوز

انتهای پیام/