به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسین اردلانی، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در خصوص تأمین میوه شب عید اظهار کرد: با توجه به برگزاری نشست در استان تهران، میزان سهمیه میوه شهرستان دماوند نسبت به سال گذشته دو برابر شده که به تفکیک ۹۰ تن سیب و ۱۱۲ تن پرتقال است.

وی افزود: در نشستی که با اداره صنعت و معدن برگزار شد، قیمت هر کیلوگرم سیب بالغ‌بر هفت‌هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم پرتقال بالغ بر چهارهزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد، اما در نهایت قیمت سیب زرد و قرمز هفت هزار تومان و پرتقال چهار هزار تومان به صورت خالص است که به ازای هر سبد نیز مبلغی کسر می‌شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در خصوص جایگاه‌های توزیع این اقلام بیان کرد: ابتدا تعداد ۲۰ جایگاه توزیع دائم و پنج جایگاه ذخیره درنظر گرفته شده بود، اما با توجه به انصراف برخی از افراد، در نهایت تعداد جایگاه‌های شهرستان دماوند ۱۸ مورد مشخص شد و دماوند بیشترین جایگاه را در استان تهران دارد.

اردلانی با بیان اینکه احتمال کاهش قیمت‌ها وجود دارد، از برپایی این جایگاه‌ها خبر داد و گفت: در راستای بحث نظارت بر عوامل توزیع، از نیروهای مردمی بسیج نیز به عنوان ناظر استفاده کردیم.

انتهای پیام/س