به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، رضا میرزاکریمی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نیاز سیل‌زدگان در لرستان، ۷۰ تخته چادر، یک‌هزار و ۵۰۰ ساندیس، ۱۵ هزار عدد نان و ۷۰ تخته فرش و موکت خریداری و به همراه وجه مبالغی برای اعزام تحویل ناحیه مقاومت بسیج دماوند شد.

وی با اشاره به وضع مناطق سیل‌زده در شمال و غرب کشور افزود: طبق گزارش‌ها در پل‌دختر هیچ خانه‌ای نیست که گل و لای نباشد و اصناف دماوند کمک‌های خود را به مناطق سیل‌زده ارسال می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف دماوند در خصوص وضع بازار در این شهرستان گفت: بازار با توجه به شرایط کنونی کشور وضع نابسامانی دارد، اما دماوند بازار سالم‌تری نسبت به سایر مناطق دیگر دارد.

میرزاکریمی تصریح کرد: تنها مشکلی که وجود دارد، این است که جریمه‌های اصناف به لحاظ قانونی در برخورد با متخلفان گران‌فروشی و درج قیمت کالها بازدارنده نیست و لازم است که همچون قانون جرائم حفاظت از محیط زیست در این خصوص نیز تمهیدات جدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در بهترین رستوران سنتی در دماوند، ۴۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاقد بهداشتی معدوم شد، بیان کرد: سال گذشته، اتاق اصناف دماوند را با ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان بدهی تحویل گرفتیم.

رئیس اتاق اصناف دماوند با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۱۰ تن گوشت گرم و ۲۳ تن مرغ تنظیم بازاری با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در این شهرستان توزیع شده است، افزود: در ایام نوروز دو اکیپ بازرسی اصناف برای پاسخگویی شبانه‌روزی فعال بودند؛ طی نوروز امسال، ۱۱ تن مواد غذایی فاقد بهداشتی در ۳۸ رستوران معدوم‌سازی شد.

میرزاکریمی درباره فروشگاه‌های زنجیره‌ای اضافه کرد: دست اتاق اصناف شهرستانی برای جلوگیری از رشد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسته است و اعلام کرده‌ایم که راه‌اندازی یک فروشگاه زنجیره‌ای، ۵۰ نفر را بی‌کار می‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س