به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری عصر امروز در نخستین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های سال ۹۸، تأکید ما بر این است که ستاد امور جوانان در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به نام‌گذاری سال جاری مبنی بر رونق تولید، برنامه‌ریزی منظمی به صورت هفتگی تنظیم کردیم که نقش جوانان در این خصوص تاثیرگذار است.

فرماندار دماوند ادامه داد: ما باید نشست‌های تخصصی برگزار کنیم و محتوای خروجی این جلسات به فعالیت اعضا و گروه‎‌های مشورتی بستگی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به وقوع اتفاقات در ابتدای سال، امسال باید سالی عملیاتی باشد، چراکه رونق تولید با حرف و شعار انجام نمی‌شود؛ در این خصوص، برای ساماندهی امور جوانان باید از همه ظرفیت‌های شهرستان دماوند استفاده کنیم.

فرماندار دماوند تصریح کرد: سال گذشته در برخی از حوزه‌ها مانند گردشگری اقداماتی صورت گرفت و بسیاری از پروژه‌های بوم‌گردی افتتاح شد؛ در راستای بازسازی پروژه هتل آبعلی نیز بیش از ۴۵ سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کردند.

صفری با بیان اینکه ما در دماوند فرصت‌های خوبی برای ایجاد سرمایه‌گذاری ایجاد کردیم، گفت: حوزه گردشگری یکی از مهم‌ترین استعدادهای شهرستان است و سیاست واحدی داریم که به وسیله آن بتوانیم به اهداف خود برسیم.

*عدم تأثیر محدودیت‌ها و تحریم‌ها در بدنه دولت محلی

وی تأکید کرد: برخی از مجموعه‌های بوم‌گردی و گردشگری دماوند در سطح ملی مطرح شده‌اند و ما از آن حمایت می‌کنیم؛ ما به هیچ عنوان بحث محدودیت‌ها و تحریم‌ها را در بدنه دولت محلی نداشتیم و از این بحث متأثر نشدیم.

فرماندار دماوند با اشاره به موضوع صنعت در این شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه بعد از گذشت چند سال، شهرک صنعتی ۲ راه‌اندازی شد و صنعت ما احیا شده است؛ همچنین سعی کردیم کشاورزی را نیز به عنوان اولویت حفظ کنیم.

صفری ادامه داد: با وجود ساخت‌وسازهای غیرمجاز که ما با آن مقابله می‌کنیم، از مقدار باغات و مزارع تحت پوشش گیاهی کم نشده است و تلاش ما بر این است دماوند با توجه به موقعیتی که داراست، همچنان باغ شهر بماند.

وی تأکید کرد: ما با حفظ همه این موارد و با در نظر گرفتن ضوابط، به سراغ بحث گردشگری و صنعت می‌رویم.

فرماندار دماوند تصریح کرد: ما برای تحقق شعار سال و بنا بر تأکید مقام معظم رهبری، از پتانسیل جوانان استفاده می‌کنیم؛ مهم‌ترین موضوع در ساماندهی امور جوانان، اشتغال است و همه دستگاه‌ها می‌توانند زمینه‌ساز بحث اشتغال باشند.

انتهای پیام/س