به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسین‌ بی‌نیاز عصر امروز در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان دماوند که در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به مصوبات گذشته این کارگروه، بهزیستی اقداماتی را انجام داده است.

وی افزود: دوره‌های آموزشی لازم در خصوص مباحث پیش از ازدواج برای کلاس‌های دو سال آخر دبیرستان در دماوند برگزار کردیم و همچنین برگزاری نشست‌هایی درباره فرزندآوری توسط اداره بهزیستی انجام شد.

رئیس اداره بهزیستی دماوند با اشاره به فعالیت‌های این اداره در خصوص رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی از دادگستری گفت: با توجه به خدمات تخصصی، باید تلاش شود تا در خصوص طلاق‌های توافقی بحث صلح و سازش را افزایش دهیم.

بی‌نیاز در زمینه اورژانس اجتماعی نیز تصریح کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی، مداخلات تخصصی در زمینه‌های همسرآزاری، فرزندآزاری، اختلافات خانوادگی، اعصاب و روان و ساماندهی فرزندانی که از مادران معتاد متولد می‌شوند، توسط اورژانس اجتماعی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای رسیدگی به معضلات به مناطق حاشیه‌نشین ورود پیدا کرده‌ایم، بیان کرد: در دماوند، ۱۱ منطقه حاشیه‌نشین وجود دارد که بهزیستی به منطقه خمینی آباد ورود پیدا کرده و استقرار خدمات اجتماعی در حال انجام است.

رئیس اداره بهزیستی دماوند ادامه داد: در این طرح، وارد مناطق حاشیه‌نشین می‌شویم و با شناسایی آسیب‌ها با کمک معتمدان و مسؤولان جهت بازتوانی و رفع مشکلات خانواده‌ها بر اساس نوع آسیب گرو‌ه‌های تخصصی اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

بی‌نیاز خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها، شناسایی افراد بازمانده از تحصیل است که در حال پیگیری هستیم تا چرا برخی از تحصیل بازمانده‌اند.

رؤسای ادارات بهزیستی و ثبت‌احوال دماوند در این کارگروه آماری در خصوص طلاق‌‌های انجام شده، منجر به صلح و سازش و در حال مشاوره مطرح کردند که انتشار این آمار را محرمانه دانستند.

انتهای پیام/س