به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به اینکه شنبه، روز دامپزشکی است، اظهار کرد: حدود ۴۹ درصد از بیماری‌های موجود در جهان بین انسان و دام مشترک است که با برنامه‌ریزی مدون برای واکسیناسیون دام‌ها و معدوم کردن دام‌های بیمار و کنترل مرزهای جغرافیایی می‌توان تا حد زیادی از شیوع این بیماری‌ها جلوگیری کرد.

وی افزود: از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام تب مالت، هاری، تب خون‌ریزی دهنده کریمه کنگور و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است؛ سازمان دامپزشکی وظیفه دارد که بیماری‌های دامی را شناسایی و مناطق و منابع آلوده را بررسی کند و راه سرایت بیماری‌ها را بشناسند.

* تقویت روستاها سبب گره‌گشایی مشکلات اقتصادی کشور می‌شود

امام جمعه دماوند گفت: همچنین سازمان دامپزشکی وظیفه دارد که بهداشت دام را از طریق پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر تأمین کند و با همکاری وزارت بهداشت در امر مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام قدم بردارد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: یکشنبه روز روستا و عشایر است؛ جامعه روستایی سرشار از مهر و صفا زیبایی سادگی و کار و تلاش است؛ اگر تولید و اشتغال را در روستاها تقویت و کشاورزان و کشاورزی را بیشتر حمایت کنیم، گره‌های اقتصادی کشور یکی پس از دیگری باز می‌شود.

وی ادامه داد: ما باید کاری کنیم که مهاجرت به سوی روستاها آغاز شود و لازمه این امر مهم تقویت امکانات روستاهاست؛ روستائیان به آموزش و پرورش؛ بهداشت و درمان و امکانات ورزشی تفریحی نیاز دارند و رونق اقتصادی روستاها و تقویت بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی روستاها عامل جذابیت و مهاجرت دوباره به روستا خواهد بود.

*روستاها رگ حیات هر کشوری هستند

امام جمعه دماوند بیان کرد: از مسؤولان دماوند تقاضا داریم به روستاهای دماوند اهمیت بیشتری دهند و بابت زحماتشان برای خدمت‌رسانی به روستاهای این شهرستان قدردانی می‌کنیم؛ فراموش نکنیم که روستاها رگ حیات هر کشوری هستند، رگ‌هایی که خون تولید و اشتغال در آن جاری بوده و تداوم هر روستا تضمینی برای حیات کل کشور است.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: روز دوشنبه ۱۶ مهر سالروز بمباران شیمیایی شهر سومار توسط جنایتکاران بعثی در سال ۱۳۶۶ است؛ امروز روز شهادت سردار سرتیپ پاسدار حاج حسین همدانی نیز به دست تروریست‌های داعش در سوریه در سال ۱۳۹۴ است.

فتاح‌دماوندی افزود: در همه خیانت‌هایی که علیه مردم این کشور انجام شده، ردپای استکبار و صهیونیسم از جمله در جنگ تحمیلی هشت ساله، در اشغال عراق و سوریه توسط داعش و چه در تهاجم نظامی به کشور افغانستان در سال  ۲۰۰۱ میلادی مشاهده می‌شود.

وی گفت: خداوند را قسم می‌دهیم به خون‌های ریخته شده شهدای عالم که انتقام این خون‌ها را از قاتلان و ظالمان به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی بگیرد و مسلمانان جهان را برابر آن‌ها متحد فرماید و غرب‌زدگان و دلدادگان آنها را نیز از خواب غفلت بیدار کند.

*یک‌صد هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی عظمت رهپویان راه ولایت را به رخ کشیدند

امام جمعه دماوند تصریح کرد: از بسیجیان تشکر می‌کنیم که مبارزه با آمریکا را در عمل نشان دادند و در قالب هفت هزار گروه خدمت‌رسان جهادی ۱۹۷۳ پروژه بهداشتی، آموزشی، تولیدی، کشاورزی و فرهنگی را به ثمر رساندند؛ آنها در جمع یک‌صد هزار نفری بسیج در ورزشگاه آزادی اقتدار و عظمت رهپویان راه ولایت را به رخ دشمنان اسلام کشیدند.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند «بسیج برای جوانان شورآفرین، برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم‌آفرین است»؛ پیام حضور یکصد هزار نفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی در حضور فرمانده کل قوا پیام حضور در صحنه برای خدمت‌رسانی جهت کمک به مردم و دولت در راستای حل مشکلات جامعه، نمایش وحدت و انسجام ملی، نمایش شور انقلابی و تزریق امید و نشاط و اعتماد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه جان کلام رهبر معظم انقلاب چه بود، بیان کرد: معظم فرمودند «جان کلام من در صحبت امروز عبارت است از اول عظمت ایران، دوم اقتدار جمهوری اسلامی و سوم شکست‌ناپذیری ملت ایران»؛ ما اگر از عظمت و اقتدار خود غافل شویم، نیمه پر لیوان را نبینیم، داشته‌های خود را فراموش کنیم، مقدمات شکست را برای خود فراهم کرده‌ایم.

*سپاه سیلی محکمی به نوکران بی‌عقل آمریکا و رژیم صهیونیستی زد

امام جمعه دماوند افزود: مقام معظم رهبری فرمودند «ملت ایران شکست‌ناپذیر است، چراکه اسلام به ما چنین درسی داده و ما مسلمان هستیم و اسلام شکست‌ناپذیر است؛ یک ملت با عظمت و با اقتدار شکست نمی‌خورد»؛ کسی که به خداوند توکل کرده و و الگویش حضرت ابراهیم (ع) است، شکست نمی‌خورد.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: کسی که الگویش پیامبر اسلام (ص) و حضرت امیرالمؤمنین (ع) و امام حسین (ع) باشد، شکست نمی‌خورد و ایمان، مجاهدت و پرهیز از تفرقه شروط تحقق اعتلای علمی و مدنی امت اسلامی است؛ البته برای دستیابی به موفقیت هم مجاهدت، هم پرهیز از تفرقه و هم اطاعت از دستور ولی امر لازم است.

وی گفت: مردم ایران در طول این ۴۰ سال به خوبی وفاداری، صبر و ایستادگی کردند و از نیروی مقتدر سپاه پاسداران قدردانی می‌کنیم که با پاسخ قاطع و سریع موشکی به تروریست‌های داعش سیلی محکمی به گوش این نوکران بی‌عقل آمریکا و رژیم صهیونیستی زدند.

*ایران درباره امنیت خود مماشاتی نخواهد کرد

امام جمعه دماوند اظهار کرد: دشمنان ملت ایران بدانند که جمهوری اسلامی ایران درباره امنیت ملی خود هیچ‌گونه مماشاتی نخواهد کرد و پاسخ هر تحرک مذبوحانه‌ای را با مشت فولادین خواهد داد؛ اخبار خوب دیگری هم در این هفته شنیدیم.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: یکی توقف افزایش قیمت ارز و سکه و سیر نزولی آن که امیدواریم با تدبیر تیم اقتصادی دولت و کمک مردم شاهد پایداری و آرامش در فضای بازار و کاهش قیمت‌ها باشیم؛ دومین خبر صدور رأی دادگاه لاهه به نفع جمهوری اسلامی ایران با اتفاق آرا بود و این به جهانیان نشان داد که تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران ظالمانه و غیرقانونی است.

وی خاطرنشان کرد: سومین مطلب اینکه چند کشور اروپایی از جمله آلمان و فرانسه اعلام کرده‌اند که درصدد راه‌اندازی یک شبکه مالی مستقل از سوئیفیت هستند تا بانک‌های مرکزی اتحادیه اروپا بتوانند برابر تحریم‌های آمریکا علیه کشور و جمهوری اسلامی ایران عمل کنند و امیدواریم که ایران را به آمریکا نفروشند.

*مردم پلیس را امین خود می‌دانند

امام جمعه دماوند بیان کرد: نکته دیگر تعیین رئیس جمهور و رئیس مجلس عراق است که ظاهراً از گزینه‌های مطلوب جبهه مقاومت هستند و با ایران همراهی بهتری خواهند داشت؛ موضوع دیگر تحقیر سران عربستان توسط آمریکا و ترامپ است گفت «اگر ما حمایت خود را برداریم، شما دو هفته هم دوام نمی‌آورید».

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه دعا می‌کنیم که خداوند ظالمان را به ظالمان مشغول کند و آنها را به‌وسیله هم از بین ببرد، افزود: نکته آخر اینکه امروز روز نیروی انتظامی و مهم‌ترین وظیفه این یگان تأمین امنیت است.

وی گفت: هفته نیروی انتظامی را به همه تلاشگران عرصه نظم و امنیت به خصوص نیروی انتظامی شهرستان دماوند تبریک عرض می‌کنیم؛ نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد؛ مردم وقتی پلیسی را می‌بینند، باید احساس آرامش کنند و آنها پلیس را امین خود می‌دانند.

*دماوند برای سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر ناامن شود

امام جمعه دماوند تأکید کرد: اما وقتی اخلالگران نظم و امنیت پلیس را ببینند، باید بترسند و فرار کنند؛ همه باید به نیروی انتظامی کمک کنند، چراکه امنیت با کمک مردمی پایدار می‌ماند؛ مردم از نیروی انتظامی توقع دارند که عرصه را بر مفسدان امنیتی تنگ کند.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: همچنین مردم توقع دارند که پلیس دماوند را برای سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر ناامن کند و با اجرای طرح‌های ضربتی و غافلگیرکننده برای مجرمان تلخی و برای مردم شیرینی شیرینی را به کام بیاورد.

انتهای پیام/س