به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حاتم شاکرمی ظهر امروز در نشست مشترک کارگروه اشتغال شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدا تاکنون دو هزار  و ۹۰۰ طرح وارد سامانه فراگیر کار شده است.

وی با بیان اینکه قصد پول‌پاشی نداریم و دنبال تولید واقعی هستیم، طرح‌ها با دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: در بررسی‌هایی که کارگروه‌های شهرستانی به عمل آوردند، از تعداد طرح‌ها وارد شده در سامانه، بیش از یک‌هزار و ۹۰۰ طرح ریزش داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: از این تعداد، یک‌هزار طرح به کمیته فنی استان تهران ارسال شد که در این کمیته، ۷۸۰ طرح به تصویب رسید و در این خصوص، ۵۳۹ طرح در حوزه اشتغال روستایی و عشایری و ۲۴۱ طرح در حوزه اشتغال فراگیر بود.

شاکرمی تصریح کرد: در برنامه بررسی طرح‌ها، ۲۲۰ طرح که فاقد توجیه بودند یا در اولویت رسته‌ها نبودند، حذف یا عودت شدند؛ از تمام طرح‌ها،  ۱۰ طرح ملی به دبیرخانه مرکزی معرفی و ارسال شد.

وی با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات طرح‌ها، دو بانک عامل و دستگاه‌های جهاد کشاورزی و صنعت و معدن عملکرد خوبی در استان تهران داشته‌اند، بیان کرد: در حوزه روستایی و عشایری، ۵۳۹ طرح با مبلغ ۵۲۹ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده که از این تعداد، بانک‌ها تاکنون ۲۲۰ طرح با ۱۷۸ میلیارد تومان مصوب کردند و در این راستا، ۱۲۳ طرح با مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان در حوزه روستایی و عشایری پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در خصوص شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه افزود: در دماوند، ۸۰ طرح با مبلغ ۱۳ میلیارد تومان به بانک معرفی شده‌اند که از این تعداد، ۴۴ طرح توسط بانک‌ها مصوب شده است؛ در فیروزکوه نیز ۲۲ طرح با هزینه ۳۱ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی و ۱۳ طرح مصوب شده است.

شاکرمی گفت: در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در اجرای روستایی عشایری و فراگیر تاکنون مصوب شده و به مرحله پرداخت رسیده، ۸۰۰ شغل در این دو شهرستان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در استان تهران حدود ۱۰ هزار و ۵۱۸ تعاونی فعال داریم که بیش از ۵ میلیون نفر این استان از خدمات این تعاونی‌ها استفاده می‌کنند؛ در بخش‌های تولیدی دو هزار و ۷۴۸ تعاونی، بخش‌های خدماتی سه هزار و ۳۲۳ تعاونی و در بخش توزیع چهار هزار و ۴۴۷ تعاونی فعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: بیش از ۹۰ تعاونی در حوزه روستایی و عشایری در استان تهران تشکیل شده است که از این تعداد، ۶۱ تعاونی تولیدی، هشت تعاونی خدماتی و ۲۱ تعاونی توزیعی است؛ یکی از موفقیت‌ها این است که تعاونی‌ها به سمت تولیدی پیش می‌روند که این کاملاً در راستای توسعه اشتغال وزارت تعاون است.

شاکرمی با بیان اینکه از این تعاونی‌ها ۳۷ طرح دریافت کرده‌ایم، اضافه کرد: در این خصوص، ۲۴ طرح در بانک‌ها با ۱۳ میلیارد تومان تصویب شده است.