به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی ربیعی ظهر امروز در حاشیه سفر به شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: امروز برای بحث‌های اشتغال‌ روستایی و فراگیر به شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در استان تهران سفر کردیم.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته، ۲۲ طرح بسیار خوبی در فیروزکوه با اعتبار ۳۱ میلیارد تومان مصوب کردیم و ۶۰۰ شعبه برای آن مورد پیش‌بینی قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همچنین در دماوند، طرح‌هایی با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان در ۳۳۰ شعبه مد نظر قرار گرفته است و سقف اعتبارات آن را باز گذاشته‌ایم.

ربیعی تصریح کرد: دماوند و فیروزکوه منطقه کشاورزی و گردشگری بوده که از ظرفیت‌های اشتغال گردشگری منطقه به خوبی استفاده نشده است و باید برنامه‌ریزی کنیم تا مسافران عبوری بتوانند یک شب در این منطقه بمانند و این موضوع به بحث توسعه و اشتغال گردشگری کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه درمانگاه فیروزکوه باید ارتقا یابد، بیان کرد: برای این امر بودجه مشخص شده و خدماتی همچون سونوگرافی و رادیولوژی به این درمانگاه اضافه خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بودجه‌ای تصویب شد تا مرکزی در کنار درمانگاه فیروزکوه برای جذب پزشکان متخصص و ماندگاری آنها در این شهرستان تا کمتر از یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

ربیعی با بیان اینکه تاکنون بیش از دو میلیارد تومان برای مجموعه ورزشی کارگران فیروزکوه هزینه شده است، بیان کرد: این مجموعه ۷۸ درصد پیشرفت کار داشته که برای تکمیل به دو میلیارد تومان دیگر سرمایه‌گذاری نیاز دارد که باید برای یک ساله آینده برنامه‌ریزی شود.

انتهای پیام/س