به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو در تشریح نشست اخیر خود با معاونان و قائم مقام وزیر نفت اظهار کرد: میزان بودجه لازم برای هر علمک گاز ۱۴ روستای دماوند و ۲۷ روستای فیروزکوه تصویب شد.

وی افزود: تفکیک و تعیین ۱۴ خوشه گازرسانی به روستاهای فاقد گاز دماوند و فیروزکوه انجام شد و عملیات اجرایی قبل از سال جدید آغاز می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: نشست با قائم مقام وزارت نفت برای گاز رسانی به روستاهای منطقه برگزار شد و جالب این که در این روز همه فعالیت‌های و پیگیری‌های ما برای کلنگ‌زنی و رساندن گاز به ۱۶ روستا در دماوند و ۲۷ روستا در فیروزکوه نهایی، صورت جلسه و دستور اقدام داده شد.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: همه موارد قبلا بررسی و قیمت‌گذاری شده بود، اما مسأله تحریم و گرانی لیست هزینه پیمانکاران روز از نو و چانه‌زنی و احتیاج به دستور وزیر نفت از سوی دیگر صورت گرفت؛ اما نیت و دل مردم کاری کرد کارستان.

وی بیان کرد: شش خوشه برای دماوند شامل: مومج، یهر، کهنک، دهنار، هویر، لی پشت که اگر تک تک می‌خواست برآورد شود هزینه بالای ۳۸ میلیون برای هر علمک می‌شد که با تلاش به عمل آمده آنها را تجمیع و حساب ۱۱۲۶ نفر جمعیت هزینه را به ۱۰ میلیون رساند که باز دو برابر مصوب بود، اما به حول و قوه خدا نهایی شد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس ادامه داد: خوشه‌های دیگر برای  زره در، عباس آباد با ۲۲ میلیون، بولان، تنگه، وردانه یا ویرانه با ۱۸ میلیون تومان، رودافشان با ۲۳ میلیون تومان، هاشمک ۳۸ میلیون تومان، گرمابسرد ۱۹ میلیون تومان به تصویب رسید.

میرزایی‌نیکو افزود: اما داستان #فیروزکوه حادتر و سنگین، با ۸ خوشه و مجوز نهایی شامل دمی آقا، محمود آباد، کبوتر دره با ۱۵۵ میلیون برای هر علمک، کمند، سرانزا، طرود ۲۳ میلیون، جلیل آباد، سرخدشت ۲۸ میلیون، طهنه، دریابک، ورسخواران ۱۲ میلیون، پیرده، درده،کدوده، گاوده ۳۷میلیون، گور سفید، شیخ الوزرا، طارم، کلارخان ٣۴ میلیون، مهن، کندیان، کرکوانه ۱۶ میلیون و ماهیان ۲۵ میلیون تومان صادر شد.

وی گفت: متوسط این خوشه‌ها هم بیش از ۱۹ میلیون می‌شود که با دستور ویژه نهایی و پروانه کلنگ‌زنی برای اهلش صادر شد؛ البته سله بن و چند روستای دیگر هم در حال اجرا هستند که آنها را جدا کردیم که هزینه می‌شود.

انتهای پیام/س