به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تسلیت ایام سوگواری فاطمیه و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی نشان داد که انقلاب زنده است و باعث شد مردم دشمنان را بیشتر بشناسند.

وی افزود: آمریکا ادعای دفاع از حقوق بشر دارد، اما در عمل دشمن بشریت است؛ مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی یک مرگ بر آمریکای ۲۰ میلیونی بود؛ این شهید، سیدالشهدای جبهه مقاومت و شهید قدس شریف است.

امام جمعه دماوند گفت: شهید سلیمانی ظرفیت‌های پنهان هر منطقه را آشکار و فعال کرد و مبتکر ایجاد هسته‌های مقاومت بود؛ سردار سلیمانی معتقد بود برای نظام اسلامی کمک به شیعه و سنی تفاوتی ندارد؛ او برای کمک به سیل زدگان تلاش کرد و با اهل سنت مهربان و برای فرزندان شهدای مدافع حرم پدر بود.

فتاح دماوندی تصریح کرد: این شهید ایران و عراق و جبهه مستضعفین عالم را متحد و یکپارچه کرد؛ تحقیر آمریکا و صهیونیست‌ها و اخراج آنها از منطقه یکی از آثار خون پاک شهید سلیمانی و یارانش است.

وی ادامه بیان کرد: طبق سخنرانی شهید سلیمانی در جمع ائمه جماعات استان تهران، افراد این جامعه، همه بچه‌ها و خانواده ما هستند؛ فرد غیر انقلابی هم قابل کشش و جذب است و اعتقاد من به جذب حداکثری و دفع حداقلی است.

امام جمعه دماوند اظهار داشت: کسانی که در دل با دین میانه‌ای هم ندارند، آنها را هم باید جذب کنیم و با منطق قوی و اعتماد به نفس می‌توان دل‌ها را جذب کرد؛ حفظ اصول و اصلاح روش‌ها و وظیفه همه سیاسیون و انقلابیون است.

فتاح دماوندی افزود: امام جمعه، حزبی و جناحی نیست و متعلق به همه مردم است؛ تبریک و تسلیت گفتن به برخی افراد سیاسی در مسائل اجتماعی به معنای تایید مواضع سیاسی و نیست شرکت در مجالس ترحیم یا عروسی سیاسیون به معنای موضوع مشترک سیاسی امام جمعه با آنان نیست.

وی گفت: در انتخابات پیش‌رو، بعد از طریق شورای نگهبان هر کسی که نماینده مردم شد، به او تبریک می‌گوییم از هر گروه سیاسی که باشد؛ امام جمعه در انتخابات پیش‌رو، از شخص خاص از کاندیداها حمایت نخواهد کرد و رای بنده مخفی است.

انتهای پیام/