به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، پیش از ظهر امروز با حضور گسترده مردم، مسؤولان شهرستان پردیس و کارکنان پارک فناوری، مراسم تشییع و تدفین پیکر دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در پارک فناوری این شهر آغاز شد.

در حاشیه مراسم سرگرد حامد حمزه خانی فرمانده سپاه شهرستان پردیس در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در پردیس در خصوص این مراسم اظهار داشت: مدت‌ها بود مجموعه سپاه شهرستان پردیس و حفظ آثار به دنبال حضور دو شهید گمنام در پارک فناوری بود.

وی ابراز کرد: پیگیری‌های پارک فناوری باعث شد، ظرف یک ماه گذشته این امر محقق شده و دو شهید بزرگوار هشت سال دفاع مقدس به این شهرستان و پارک فناوری اختصاص داده شود.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس افزود: امروز مقارن با شهادت امام هادی(ع)، مراسم تشییع و تدفین این دو شهید بزرگوار در پارک فناوری پردیس باشکوه بسیار و با حضور پرشور مردم بصیر و شهیدپرور شهرستان پردیس انجام شد.

حمزه خانی ادامه داد: نکته قابل‌توجه در خصوص یکی از این دو شهید این است که طی ماه‌های گذشته در مراسم یادواره شهدای والفجر ۸ شهرستان پردیس به پیشنهاد یکی از مسؤولین مقرر شد یکی از شهدای گمنام زینت‌بخش این مراسم باشد.

وی اضافه کرد: به‌صورت بسیار اتفاقی شهیدی که از طریق معراج شهدا به این یادواره اختصاص داده شد، شهید عملیات والفجر ۸ که شهیدی ۱۹ ساله و بزرگوار بود.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس تصریح کرد: در آن جلسه‌ای دل چه کسی شکسته شد و یا مادر کدام شهیدی دعا کرد که امروز قسمت بر این شد که بازهم شاهد حضور این شهید گمنام ۱۹ ساله عملیات والفجر ۸ برای همیشه در شهرستان پردیس باشیم.

حمزه خانی در پایان بابیان اینکه شهید گمنام دیگر ۲۳ ساله و شهید عملیات شرهانی بود، خاطرنشان کرد: امید است با حضور این دو شهید در پارک علم و فناوری پردیس کمکی برای معنویت بخشیدن به شهرستان، بخصوص رشد روزافزون مجموعه علمی، فناوری و ملی کشور عزیزمان باشد.

بنابراین گزارش پیکر دو شهید گمنام و خوش‌نام بر روی دستان شهروندان و کارکنان پارک فناوری از برج فناوری ابتدای پارک تا مسجد فاطمه الزهرا(س) تشییع و در ادامه با مداحی و سینه‌زنی، این دو شهید در آرامگاه ابدی خود آرام گرفتند.

منبع: فارس

انتهای پیام/