به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسؤولان با محوریت مدارس و مراکز غیردولتی و همچنین اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور در سالن نشست‌های اداره آموزش و پرورش دماوند برگزار شد.

فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این نشست، مدارس غیردولتی را یکی از بازوان مهم حوزه آموزشی در کشور دانست و اظهار کرد: با توجه به مصوبه استانی به رسیدگی مسائل و مشکلات مدارس و مراکز غیردولتی ورود پیدا کردیم.

مجید صفری با بیان اینکه ۲۳ مدرسه غیردولتی در شهرستان دماوند فعال هستند، افزود: از جمله مشکلات این مدارس، تغییر کاربری، بیمه، دارایی و اداره کار است که قرار شد تا کمیته تخصصی در این خصوص تشکیل شود و رسیدگی‌های لازم را انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه برای رفع مشکلات مدارس غیردولتی در شهرستان دماوند تلاش می‌کنیم، گفت: با توجه به کمبود کلاس‌های درس در شهرستان دماوند و بر اساس مصوبه استانی، شهرستان دماوند به ساخت ۴۲۰ کلاس آموزشی موظف شده است که این اقدام باید از سوی خیران، دولت و شهرداری‌ها به انجام برسد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اینکه ۴۲۰ کلاس آموزشی باید در مدت چهار سال ساخته و به آموزش و پرورش تحویل داده شود، تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها باید عزم خود برای ساخت کلاس‌های آموزشی به کار گیرند تا این اقدام محقق شود.

صفری درباره فرسودگی و آسیب‌دیدگی یکی از مدارس شهر آبسرد که با مشکلاتی به مدت چهار مواجه است، بیان کرد: سازمان نوسازی مدارس بی‌تفاوت از کنار این موضوع گذشته است؛ در حالی که اینگونه مسائل تهدید جانی و مالی برای مدارس محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: در این زمینه، قرار شده است تا با انجام اقدامات لازم و اعلام میزان اعتبار، مکانی امن و آرام برای محیط مدرسه فراهم شود تا این مرکز آموزشی دچار مشکلاتی نشود.

*اعزام ۳۲۵ دانش‌آموز دماوندی به اردوی راهیان نور

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان دماوند نیز در ادامه در خصوص اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور اظهار کرد: راهیان نور یکی از بزرگ‌ترین اقدامات فرهنگی در کشور است که به منظور انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نسل جوان انجام می‌شود.

روح‌الله عرب افزود: کاروان راهیان نور برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی شکل گرفته است؛ دانش‌آموزان باید با آشنایی سیره شهدای گرانقدر در مسیر آنها گام بردارند، چراکه آنان آینده‌سازان این کشور هستند.

وی با تأکید بر اینکه لازم است که همه دستگاه‌ها در بحث راهیان نور گام بردارند، گفت: باید نسبت به ارزش‌ها و عرصه‌های مختلف و مربوط به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاسخ‌گو باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان دماوند تصریح کرد: بر اساس سهمیه ابلاغی، ۳۲۵ دانش‌آموز دوره دهم در روز ۲۲ آذرماه سال جاری از شهرستان دماوند به مناطق جنگی کشور اعزام خواهند شد.

عرب درباره تأمین مالی این اردوی فرهنگی و ارزشی اضافه کرد: هزینه‌های سفر راهیان نور مقداری توسط سپاه و مابقی از منابع دستگاه‌های اداری و غیردولتی و همچنین خود دانش‌آموزان تأمین می‌شود.

انتهای پیام/س