به گزارش البرز شرق، سرهنگ مهدی شیرازی امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت سالروز پاسدار و ایام شعبانیه با اشاره نام‌گذاری سالروز ولادت امام حسین (ع) به عنوان گرامیداشت روز پاسدار اظهار کرد: اوج ایثارگری‌های امام راحل که مورد توجه همه مستضعفان قرار داشت، باعث شد که ایشان روز ولادت حضرت سیدالشهدا (ع) را به عنوان روز پاسدار نام‌گذاری کنند.

وی ادامه داد: این امر چراغی راهی برای کسانی شد که دل در گروه پاسداری از انقلاب دارند تا همیشه راه و منش امام سوم شیعیان را به عنوان الگو برای خود مد نظر قرا ‌دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: مهم‌ترین ویژگی درس‌آموز مکتب امام حسین (ع)، ایثاری است که خداوند به این امام بزرگوار عنایت کرده بود؛ گذشتن از همه تعلقات دنیوی در راه اسلام و برای آبیاری نهال اسلام از جمله این ایثارگری‌هاست.

شیرازی تصریح کرد: مهم‌ترین ویژگی مبارزه امام حسین (ع)، فرمایش خود ایشان است که فرمودند «کسانی که مثل من هستند، هیچ‌گاه با امثال معاویه و یزید بیعت نخواهند کرد»؛ همه کسانی که در انقلاب اسلامی پاسداری از این انقلاب را بر عهده دارند، این ویژگی تبلور دارد و مبارزه با ظالم و عدم تبعیت از استکبار به عنوان شاخصه اصلی مأموریت سپاه زبان‌زد است.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در انجام رسالت خود به خوبی بتوانیم از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی پاسداری کنیم؛ همه نهادهایی که در راه پاسداری از آرمان‌های انقلاب فعالیت می‌کنند، به نوعی از اسلام پاسداری می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند افزود: مجموعه سپاه که به صورت سازمان‌یافته رسالت دفاع از انقلاب را بر عهده دارد، ویژگی‌هایی داشته که در لسان رهبر معظم انقلاب نیز به آن تأکید شده است که در این خصوص، مأموریت‌های پاسداری از انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

*شناخت شاخصه‌های انقلاب برای پاسداری از آن ضرورت دارد

شیرازی با اشاره به شاخصه‌های انقلابی‌گری و کسانی که به دنبال پاسداری از انقلاب هستند، گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری شاهد بودیم برای اینکه از انقلاب پاسداری کنیم، باید نسبت به شاخصه‌های آن شناخت داشته باشیم.

وی تصریح کرد: انقلاب همچون موجودی زنده است که در لفظ و کلام و معنای خود کلمه «انقلاب» می‌توان متوجه شد که روز‌به‌روز باید این انقلاب نو شود و هیچ‌گاه سکون نخواهد داشت؛ انقلاب اسلامی تنها به یک برهه تعلق ندارد و این انقلاب لحظه به لحظه نو می‌شود و پیش می‌رود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که پنج شاخصه انقلاب‌گری وجود دارد؛ یکی پایبندی به ارزش‌های انقلاب و توجه به مردم و اسلام ناب و … است و دوم اینکه در همه عرصه‌های انقلاب باید استقلال همه جانبه را مد نظر قرار دهیم.

شیرازی ادامه داد: شاخصه سوم انقلابی بودن و ماندن که باید در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی سیاسی مورد توجه قرار گیرد و در مقیاس انقلابی‌گری حائز اهمیت بوده، این است که آرمان‌های انقلاب را فراموش نکنیم برای رسیدن به آن تلاش و برنامه‌ریزی کنیم.

وی شاخصه چهارم انقلابی‌گری را حساسیت برابر دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن عنوان کرد و افزود: باید خط فاصل انقلابی‌ها با دشمنان قسم خورده انقلاب مورد توجه قرار گیرد؛ تقوای دینی و سیاسی، پنجمین شاخصه در این خصوص است که مقام معظم رهبری مد نظر قرار دادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند ادامه داد: در بحث‌های سیاسی امروز باید دقت کرد که خدایی نکرده از شاخصه تقوا عبور نکنیم تا این رکن اساسی انقلاب مورد آسیب و خدشه وارد نشود و این شاخصه‌ها برای کسانی است که به دنبال پاسداری از انقلاب و آرمان‌های آن هستند.

شیرازی تأکید کرد: باید راضی به حفظ موجود نشویم و این انقلاب را روز‌به‌روز پیش ببریم تا روزی که شاهد هیچ‌گونه ظلم و بی‌عدالتی در عالم نباشیم.

*افتتاح ساختمان پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج در دماوند

وی در ادامه با اشاره به اجرای ویژه‌برنامه‌های روز گرامیداشت پاسدار و ایام شعبانیه در شهرستان دماوند اظهار کرد: به مناسبت این روز، برنامه دیدار با خانواده‌های معظم شهدای پاسدار شهرستان دماوند انجام خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: پروژه‌های عمرانی بسیج شهرستان دماوند در هفته جاری با حضور فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران افتتاح می‌شود.

شیرازی عنوان کرد: افتتاح ساختمان پایگاه‌های بسیج گرمابسرد، سرخده، ولی‌عصر (عج) گیلاوند، وسکاره رودهن، شهرداری رودهن و همچنین ساختمان‌های حوزه‌های مقاومت حضرت رسول الله (ص) دماوند و حضرت معصومه (س) خواهران و فروشگاه اتکای ویژه نیروهای مسلح از جمله این پروژه‌هاست.

وی، غبارروبی مزار شهدای پاسدار و تقدیر و تجلیل از کارگران زحمت‌کش، معلمان و فرهنگیان شهرستان دماوند توسط پاسداران این شهرستان را از دیگر برنامه‌های سالروز پاسدار برشمرد.

شیرازی همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه یادواره شهدای محلات شهرستان دماوند در طول سال برگزار می‌شود، یادواره 36 شهید پاسدار شهرستان دماوند به مناسبت سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار خواهد شد.

*انجام فعالیت‌های فرهنگی در مساجد؛ مهم‌ترین برنامه بسیج دماوند در سال جاری

وی در خصوص برنامه‌های ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند در سال جاری افزود: برنامه اصلی بسیج دماوند در سال جاری به توجه بیش از گذشته به انجام فعالیت‌های فرهنگی در مساجد معطوف شده است؛ تعداد مساجدی که امروز فعال هستند با نسبت به بهره‌برداری‌هایی که از فضای شبستان می‌شود، فاصله دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: بسیج به همین جهت در دماوند قرار است که فعالیت‌های فرهنگی را حول محور مساجد پیگیری کند و زیرساخت‌های لازم از جمله ساخت خانه و ارائه خدمات در اقشار مختلف بسیج شامل مشاوره حقوقی، درمانی و … در مساجد توسط بسیج در دستور کار قرار گرفته است تا کارکرد حقیقی مسجد به عنوان مرکزی عبادی – سیاسی و خدماتی – فرهنگی شکل گیرد.

*مهم‌ترین اولویت بسیج در انتخابات حفظ امنیت است/ لزوم تببین اهداف انقلاب برای انتخاب اصلح در انتخابات

شیرازی در ادامه با اشاره به برنامه‌های بسیج در انتخابات تصریح کرد: مهم‌ترین اولویت بسیج در انتخابات حفظ امنیت آن است و تمام تلاش بسیجیان این است که فضای امنی را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات شاهد باشیم؛ اولویت دوم برگزاری انتخابات پرشور و حضور حداکثری است که این موضوع باید به عنوان حق مردم و وظیفه مردمی تبلیغ و تبیین شود.

وی بیان کرد: اولویت سوم از فعالیت‌های بسیج در انتخابات، تببین اهداف و آرمان‌های انقلاب از لسان امام راحل و رهبری است تا تراز انقلاب اسلامی نمایندگان مردم در شوراها و ریاست جمهوری اصلح مشخص شود؛ این اهداف باید تببین شود تا مردم به کسانی اعتماد کنند به شاخصه‌های انقلاب نزدیک‌تر هستند.

*احداث ۵ باب سالن ورزشی صالحین در شهرستان دماوند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند با بیان اینکه احداث پنج باب سالن ورزشی صالحین در این شهرستان در دستور کار قرار دارد، افزود: از این تعداد، سه سالن صالحین مورد بهره‌برداری و استفاده بسیجیان قرار گرفته و دو سالن دیگر نیمه‌کاره است.

شیرازی ادامه داد: یکی از این سالن‌های ورزشی با مساحت یک‌هزار و 200 متر که به سالن اجتماعی بزرگ محسوب می‌شود در روستای جابان پیشرفت 50 درصدی دارد که مشغول تکمیل آن برای افزایش ظرفیت سرانه فضای ورزشی شهرستان دماوند هستیم.

*تولید محصول سرکه سیب در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دماوند

وی گفت: از سال گذشته در حوزه اقتصاد مقاومتی برای به ثمر رسیدن ظرفیت‌های اقتصادی بومی منطقه هدف‌گذاری شده و در گام نخست، تسهیلات خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی ارزان قیمت به فعالان عرصه تولیدی ارائه شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند اضافه کرد: در برنامه‌ریزی امسال در حوزه تولید و اشتغال، تولید سرکه سیب که می‌تواند با هزینه کم در منازل به آن پرداخته شود، در دستور کار بسیج قرار دارد؛ فاز ترکیبی این محصول با عسل است که هر دو محصول در شهرستان دماوند بالقوه وجود دارد، می‌تواند به عنوان نوشیدنی مورد توجه قرار گیرد.

شیرازی خاطرنشان کرد: تمرکز بیشتر بسیج دماوند در حوزه تولید و اشتغال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، قطب تولید محصولات دورریختنی در باغات است.

*بدقولی مسؤولان در واگذاری زمین جهت احداث درمانگاه تخصصی و طب سنتی در مسکن مهر دماوند

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در سال گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان دماوند مطرح گردید، اعلام آمادگی سپاه به جهت احداث درمانگاه تخصصی و طب سنتی در شهرک مسکن مهر گیلاوند بوده است که با استقبال مسئولان و قول مساعدت واگذاری زمین از سوی آن‌ها مواجه بود؛ اما متأسفانه واگذاری زمین به صورت رسمی انجام نشده است.

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان دماوند گفت: شایسته است که بر اساس زمان‌بندی مشخص، قول‌هایی که به مردم داده می‌شود به مرحله اجرا برسد؛ لذا این نهاد آمادگی خود را در راستای پیگیری امر فوق اعلام می‌دارد.

انتهای پیام/